حرف مردم 3047

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی 25 شهریور در جواب دوست عزیزی که از بی مسئولیتی بعضی افراد و همکاری نکردن در رفع مشکلات به وجود آمده برای مردم که از کوته فکری آن ها سرچشمه گرفته، گلایه کرده است، می گویم فقط باید به خدا پناه برد، اوست که از مجازات حق الناس خبر دارد. بعضی ها در خواب هستند یا خودشان را به خواب زدند تا زیر بار نروند.
در جواب سوالی که دوستمون واسه کافه ها کرد، می گویم مثل شما دوست عزیز سه هزار نفر هستند. کسی که این دستور رو صادر کرده باید قبلا فکرشو می کرد بعد کافه ها رو جمع می کرد.
حالا که بحث شرایط و درصد سود وام های بانکی در این ستون مطرح شده دوستان محاسبه بفرمایین برای 60 میلیون تومان وام مسکن با بازپرداخت 12 ساله از قرار ماهی 700 هزار تومان (پرتقال فروش) چند درصد سود دریافت می شود؟ راهنمایی این که غیر از هزینه های متفرقه محضر و کارشناسی و ... مبلغ 100 میلیون تومان بازپرداخت وام گیرنده خواهد بود!!! آیا وام فوق به صرفه است؟ چرا؟
در جواب دوست عزیزی که به نیشابور سفر کرده بود، خرسندم از این که روزهای خوشی را در شهرمان گذراندید اما این که فرمودید از ترافیک و آلودگی صوتی خبری نبود، را نباید نشانه کمبود رونق صنعتی و جمعیتی این شهر بدانید. حتما می دانید شهرستان نیشابور با 430 واحد صنعتی، 12 هزار واحد صنفی و جمعیتی بیش از 450 هزار نفر، رتبه دوم را در استان های خراسان بعد از مشهد دارد.
در جواب همشهری عزیزی که فرمودند داماد و عروس گرامی ... وقتی خودمون (بیشتر مردم) این کار را انجام دادیم چطور انتظار داریم فرزندانمان از ما یاد نگیرند و مراسم عروس کشان را که با آن آب و تاب براشون تعریف کردیم، انجام ندهند؟ ای کاش آن شب ما هم رعایت می کردیم احتمالا در آن شب یک مریض یا سالمندی برای ما دعا کرده است! (اول یک سوزن به خود بزنیم بعد جوال دوز به دیگری).
 آقای بارزانی، مردم کردستان عراق باغیرتند. فکر این که با اسرائیل دست دوستی بدی رو از سرت بیرون کن. بچه های ما برای بیرون راندن آن ها پرپر میشن و تو به اسرائیل چراغ سبز نشان میدی! واقعا که!
 این که آمریکا می خواد برجام نافرجام رو پاره کنه و اروپا هم ناراحته، نمایشی بیش نیست، متاسفم برای کسانی که دنبالش رفتن وعزت و سرمایه کشور رو هدر دادن و هنوز هم به مرده برجام امید دارن.
 به عنوان کسی که مدتی دوشادوش برادران کرد عراقی علیه صدام در جنگ بودم، به کاک مسعود می گویم خودت بهتر از همه می دانی در طول تاریخ، کردها بیشترین ضربه و خیانت را از انگلیسی ها و بعدها هم از رژیم جعلی اسرائیل متحمل شده اند. ملت قهرمان و شجاع کرد، دوستان و دشمنان خود را خوب می شناسند.
تصمیم های اشتباه بعضی رهبران کرد در مقاطعی از تاریخ و اعتماد به دشمن و بازی دادن ملت کرد به عنوان کارتی در دست انگلیسی ها و رژیم جعلی اسرائیل، هزینه های جبران ناپذیری را به ملت رشید و زجر کشیده کردستان عراق تحمیل کرده است.
خاطرات سردار برونسی متحیر کننده بود. آقای مسئول جرئت داری بخون تا قدر صندلی ات رو بدونی.
 پرونده واگن های غرق شده خریداری شده از چین در سال های 76 و 75 باید پیگیری شود.
در آستانه شانزدهمین سالگرد وقوع حادثه تروریستی 11 سپتامبر، سردمداران آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر        ورشکستگی اقتصادی شان با همدستی اعضای سازمان 
تروریستی شان (القاعده)، برج های تجارت جهانی را فرو ریختند و بعد هم به جنگ نرم با مسلمانان آمدندو این جنگ نرم را با تشکیل داعش تبدیل به جنگ سخت کردند و اسلحه، بمب، موشک و هواپیماهای خود را با دلارهای نفتی معاوضه کردند و برای سوریه و عراق، ویرانی و آوارگی به ارمغان آوردند.
بولوار روبه روی دانشگاه آزاد تبدیل شده به میدان کورس موتورهای سرعت بالا و پرصدا در نیمه شب که باعث آزار ساکنان می شود. خواهشمندم حداقل چند سرعت گیر نصب شود. با تشکر از روزنامه وزین خراسان شمالی.
در ستون روی خط نوشتید قیمت کفش طلا 14 هزار دلار معادل 450 میلیون تومان؟ دلار مگه 40 هزار تومانه؟
می خواستم بگم من خودم مخالف حذف قیمت روی کالاها بودم. ولی الان فکر می کنم اگه مردم موقع خرید یه مقدار حواسشون باشه، این طرح اگه به ضرر تولید کننده ها نباشه، به سودشون هم نیست. به خصوص واسه کالاهای کم کیفیت تر. این رو مطمئنم.
به جای حذف قیمت ها بهتر است کارخانه ها را موظف به درج قیمت واقعی کرد تا مردم با خیال راحت خرید کنند. نظارت بر چند کارخانه و شرکت، خیلی راحت تر از کل فروشگاه هاست.
از آن جا که معیار اجاره بهای هر خانه و واحد مسکونی، ارزش آن ملک است و از آن جا که از سال گذشته تاکنون افزایش قیمت در این باره نداشتیم، پس به طور منطقی باید امسال اجاره بها افزایش پیدا نمی کرد یا در نهایت  به میزان تورم اعلام شده از سوی دولت افزایش پیدا می کرد اما چون نه اهرم قانونی در این باره وجود دارد، نه انصاف از سوی صاحبخانه ها، امسال شاهد افزایش بسیار زیاد و حتی تا 50 درصدی اجاره بها از سوی بنگاه های املاک و مالکان هستیم و برخی مسئولان دولتی و قضایی هم دنبال دعواهای سیاسی خود هستند.
 جناب مطهری نطق فرمودند این که رسانه ها به فرزندان مسئولان در پست های مدیریتی اطلاع رسانی می کنند، شاید شائبه ایجاد کند که افراد دیگری با تخصص و سواد بالا باشند! ما حرف مان این نیست. کاش سواد و تخصص کارهایی که به آن ها سپرده شده را داشته باشند ولی نه تنها این گونه نیست بلکه این موارد فقط به فرزندان آن ها خلاصه نشده و برادرزاده، خواهرزاده، عمو و دایی زاده را هم شامل می شود. خلاصه اگر ژن برتری دور و بر نداشتی ول معطلی! رسانه های خودمان که دروغ نمی گویند.
به این فروشگاه ها و تولیدی ها و موسسات بگویید این همه پیامک تبلیغاتی نفرستند. شرکت مخابرات مدیون است شماره در اختیار این ها می گذارد، این حق الناس است. حق الناس...
شاهکار خراسان ورزشی پنج شنبه، با وجود کلی موضوع مهم مثل والیبال و لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان اروپا، فقط نیم صفحه تیتر و نیم صفحه مطلب؟!
بهترین کار دولت همین واگذاری یارانه به کمیته است. هر کس نیاز دارد با مدرک به آن جا مراجعه و فرم پر کند. حتی تحقیق محلی بشود. خدا یارشان باد.
شرکت های تازه تأسیس اینترنتی که به جابه جایی مسافر می پردازند و تعدادشان هم رو به افزایش است، زیرنظر و کنترل کدام سازمان هستند؟ لطفا گزارشی تهیه کنید تا مردم در این باره آگاه شوند. 
چرا هیچ صحبتی از تعهدنامه داران پدیده نیست؟ به کلی فراموش شده ایم!
آیا دولت راهکاری برای مقابله با عواقب افزایش تعداد خودروها در سال های آینده دارد؟ آیا بهتر نیست تولید و اسقاط خودرو کنترل شود قبل از آن که دیر شود؟
آقای رئیس جمهور لطفا از تصمیم های اشتباه و تبلیغاتی پرهیز کنید و به فشارهای سیاسی توجه نکنید و جنسیت یا قومیت را مبنای انتخاب مدیر قرار ندهید. مدیر شایسته منفعتش به همه می رسد. 
پیشنهاد می شود برای صرفه جویی و جلوگیری از قطع بی رویه درختان و حفظ جنگل ها، از کاغذکاهی استفاده شود. 
ظاهرا تنها راهکار دولت های اخیر در عرصه اقتصاد، بالا و پایین آوردن سود سپرده ها و در پی آن آشفتگی بازار است که در هر صورت، به ضرر مردم است. 
 بعد از واردات دسته بیل، دسته کلنگ و خلال دندان، حالا چشممان روشن شد به واردات چند میلیاردی سگ! واقعا دمتان گرم با این تدبیر و امیدتان. 
ای کاش هر روز صبح یک نسخه از روزنامه خراسان، صفحه حوادث، قسمت در امتداد تاریکی می رفت روی میز کار دولت تا بفهمند به دلیل فقر و وضعیت بد اقتصادی چه بر سر مردم می آید. خواهش می کنم حداقل روزنامه چهارشنبه 22شهریور را یکی روی میز دولت بگذارد. 
چرا دولت پول گندم کشاورزان را نمی دهد؟ زن و بچه ما کشاورزان چه گناهی کرده اند؟
 بعضی مواقع انسان با خود فکر می کند امثال من حتی شهروند درجه دو یا سه هم نیستیم زیرا با 35سال سن و تلاش و  کوششی که برای زندگی ام کردم، متأسفانه تاکنون نتوانسته ام یک شغل معمولی، بیمه، اموال اندک و مسکن  تهیه کنم. 
 بی تردید آقای احمدی نژاد و عملکردش در زمان ریاست جمهوری اش به خصوص در دولت دهم، یکی از دلایل مهم افول اصولگرایان و ناکامی این جناح در سه انتخابات اخیر بود. 
میشه خواهش کنم از فضولی هامون کم کنیم و به زندگی خصوصی دیگران کاری نداشته باشیم؟ به ما چه مهریه فلانی چقدره؟
همه با هم برای دیدن فیلم نیمه بها به طرف سینمای محله مون هجوم ببریم. 
چرا تحصیل کردگان رشته کتابداری بیکار باشند، اون وقت کارمندان کتابخانه های ادارات از غیرمتخصصان این حرفه باشند؟!
 چرا مسئولان فکری به حال اقامتگاه های بین راهی نمی کنند؟ در مسیر جاده اسفراین – بجنورد اقامتگاهی هست که نه چادرش عشایری است و نه غذاهایش بهداشتی و نه نشانی از میراث و فرهنگ دارد! دیده شده زنان مشغول در آن جا پس از تر و خشک کردن بچه ها، بدون شستن دست ها خمیر درست می کنند و غذا تحویل مردم می دهند. 
شبکه مخصوص کودکان در رسانه ملی به بچه ها می گوید اگر می خواهید عکس شما را در یک برنامه نشان دهیم، باید به این سامانه یک پیامک ارسال کنید! مگر بچه ها تلفن همراه دارند؟ مگر بچه ها، محل درآمدزایی برای صاحبان آن شماره ارزش افزوده ای و همچنین صداوسیما هستند؟ چرا بچه ها را وارد این بازی ها می کنید؟ 
سریال گسل با موضوع خوب، بازی های خوب بازیگران به خصوص بیژن امکانیان، سام درخشانی، محمد فیلی و خانم نجومی که بسیار عالی بازی کردند و شوکت با گفتن ارشی مامان، سریالی دیدنی و فرح بخش است.
***
چرافرهنگ رانندگی در بجنورد افت کرده است؟برای برخی از رانندگان چیزی که مهم نیست رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و حقوق شهروندی است که مرتب نقض می شود.
 بخشی از جوی خیابان سید جمال الدین اسدآبادی بجنورد، رو به روی بیمارستان امام رضا(ع) که کانال آب و عبور ضایعات است تخلیه نشده و بیش از دو هفته است که بوی تعفن در تمام خیابان پیچیده و زندگی را برای شهروندان سخت کرده است  و شهرداری هم پاسخگوی تلفن های مان نیست.
 با این که حجم اینترنت یک ماهه برای تلفن همراه خود می گیریم اما بعد از یک هفته از طرف همراه اول پیغام می آید که حجم اینترنت شما تمام شده است در صورتی که روز اول که حجم می خریم، پیامک می آید که تا یک ماه اعتبار دارد، چگونه محاسبه می کنند که حجم یک ماهه در یک هفته به اتمام می رسد؟
  چند روز قبل در میدان بازرگانی بجنورد، سوار تاکسی زرد شدم که غیر از من 2 مسافر دیگر هم بودند و راننده 15 دقیقه معطل مان کرد تا مسافر دیگری از راه برسد و حرکت کند. چرا برخی رانندگان برای وقت مردم ارزش قائل نیستند و چرا تاکسی رانی با این موارد برخورد نمی کند؟تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 03:35 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.