«سازِ»ناسازِما و ساخت فیلم هایی . . .

http://uupload.ir/files/3otj_111111111111111.jpgعده ای معتقدند کاش بعضی ازفیلم های ساخته شده را تهیه کنندگان ، کارگردانان ، فیلمنامه نویسان نمی ساختند که با دیدن این ها درسینما ، هم پول ,هم وقت مان را ازدست ندهیم .

درجواب اینها باید گفت : نگران این نوع فیلم ها نباشید اگر این فیلم ها درسینما موفقیتی نداشتند درتلویزیون پخش خواهند شد .

سالیان سال است که درسیمای مرکزخراسان شمالی ، نشان دادن کامل ساز بخصوص دوتار، ممنوع می باشد . البته گاهی منگوله سرِآن و دسته اش ،  خط قرمز را می شکند و ابراز وجود می کنند . بعضی وقت ها ،  خواننده هایی را می بینیم که دوتارمی نوازند ، می خوانند وکوچکترین احساسی درچهره ی ایشان زمان نواختن و آوازخواندن نمی بینیم . بعضی از آنها نه صدای خوبی دارند و نه حتی  ساز را خوب کوک کرده اند . بنابراین ایرادی که گرفته می شود مبنی براینکه چرا ساز کامل نشان داده نمی شود اینجا بی مورد است که ای کاش خواننده ودوتارش را هم  اصلا نشان ندهند.

البته بازجای شکرش برای نوازندگان دوتار در استان ما باقی ست که نشان دادن دوتار تا دسته آزاد است .

دلگرمی دادن وظیفه ماست

نوازندگان سازهای مختلف اگر اجازه حضورندارید نگران نباشند . درست است که عده ی زیادی خانه نشین شده اید و کمترشماها رامی بینیم ولی پیشنهادی دارم که امیدوارم مورد پسند قرارگیرد:

نوازندگان سنتور می توانند ازمضراب های سنتور برای آموزش غذا خوردن به سبک  چینی ها را دربرنامه های آموزش آشپزی  ، خانواده ، آموزش دهند . سیم های سنتورراهم می شود به نوازندگان دو تار بفروشند . صفحه رویی سنتوررا  بازکنند ازداخل صدها میخ برآن بکوبند دوباره سرجایش قرار دهند به مرتاض ها بفروشند تا به جای بالشت استفاده کنند.

نوازندگان پیانو ، تمبک ، دف ، و تیمپو چون انگشت های ورزیده ای دارند  می توانند  به مراکزی که نیازبه تایپیست دارند مراجعه کنند . به عنوان روابط عمومی هم می شود از وجود این عزیزان بهره برد . خوشبختانه باتوجه به فضای وسیعی که داخل پیانو وجود دارد می توانند از آن به جای نگهداری لباس ها یا چیزهایی که باید دورازدسترس اطفال قرارگیرد ، استفاده کنند.

نوازندگان فلوت ، ترومپت ، قره نی و... چون نفس زیادی دارند می توانند به دوچرخه سازی ها وموتورسیکلت سازی ها مراجعه کنند برای پرکردن باد لاستیک ازنفس آنها استفاده خواهد شد.

نوازندگان آکاردئون هم حتما برای دمیدن درکوره های آهنگری به آخرین نسل آهنگران مراجعه کنند .

از نوازندگان جاز که درکوبیدن مهارت لازم دارند می توان  برای پشم زنی ، راندن گله  و احیانا به عنوان ناظم در مدارسی که ممکن است دانش آموزان را تنبیه کنند استفاده کرد .

متولی این کارها می تواند چه نهاد و ارگانی باشد خودتان حدس بزنید ؟

 

نیم من بوقِ ابنِ  پشمِ پونزدهتاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1396 | 06:30 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.