حرف مردم  1997

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  27 تیر
مصداق بارز این جمله که دفاع نکردن از چیزی بهتر از بد دفاع کردن از آن است در مقاله چرا حجاب اجباری است دیده می شد.
 کمال تشکر از صدا و سیما به خاطر برنامه های تکراری و ضعیف اش! آقایان عصر فناوری است!
 چرا قوه قضاییه چند سالی است برای آقایانی که حبس ابد گرفته اند هیچ گونه کاری انجام نمی دهد؟ خواهش می کنم شما به گوش مسئولان برسانید چون خیلی از زندگی ها متلاشی می شود.
 یکی از چیزهایی که در گینس ثبت شده قلمرو ایران در زمان داریوش بزرگ بوده که 44 درصد دنیا رو اون موقع شامل می شده.
یک تبریک جانانه به جناب خان! خوب شد که وصلت اش با احلام جور نشد!  خبر صفحه 3 «احلام، زن خطرناک داعشی».
دوست عزیزی که از دولت تقاضای پرداخت یارانه قطع شده ات را داری، 24 میلیونی که به دولت اعتدال رای دادند به خاطر یارانه نبود بلکه به خاطر تدبیر دولتمردان کابینه دولت امید به دکتر روحانی رای مجدد دادند. اگر صد بار هم انتخابات برگزار شود رای 24 میلیونی ملت، دولت تدبیر، امید و اعتدال خواهد بود.
سلام جناب احدیان سر مقاله روز یکشنبه شما را در موضوع حجاب به عنوان شغل یک پلیس چندین مرتبه خواندم و رعایت حجاب درخانواده وجامعه برام جالب و آموزنده بود، ممنون. امیدوارم در آینده دوباره به این موضوع مهم بپردازید.
 دوست گرامی که با اشاره به گرانی گوشت و مرغ، شور و نشاط دولت تدبیر را مورد نقد قرار می دهی، در صورتی که شما نشاط داشته باشی و کار و تلاش کنی و در جامعه بذر یاس و ناامیدی نپراکنی و با این حرف ها چوب لای چرخ دولت و مسئولان نگذاری، ارزانی گوشت و مرغ که سهل است، بیکاری جوانان و مشکل اشتغال هم حل می شود. به جای تشکر از دستاوردهای دولتمردان اعتدال این همه ناشکری نکنید. شکر نعمت نعمتت افزون کند/ کفر نعمت از کفت بیرون کند.
 عارف هم ته پیازه، هم سر پیاز! من یک طرفدار سرسخت روحانی هستم ولی اگر آقای عارف در انتخابات قبل به خاطر گفته رئیس دولت اصلاحات کنار نمی رفت الان از روحانی خبری نبود.
قابل توجه کسانی که می گویند نباید به رئیس جمهور منتخب اعتراض و انتقاد کرد، همین الان در 20 کشور آمریکا تظاهرات برپا شده که خواهان استیضاح ترامپ شده اند.
سلام درباره یادداشت آقای احدیان باید عرض کنم فرهنگ سازی در جامعه با زور و اجبار در هیچ جامعه ای موفق نبوده و چه بسا افرادی که بی حجاب نیستند ولی نوع برخورد ها آن ها را به انحراف کشیده لذادر هر کاری آموزش ضروری است آن هم توسط افرادی که شایسته و لایق در این زمینه باشند.
حدود 14 نفریم که سه سال است واحد مسکونی پیش خرید کرده ایم ولی طرف کلاهبردار از آب درآمد. فرد مدنظر را گرفتیم و تحویل دادگاه دادیم ولی با سند او را آزاد کردند. حالا که او دوباره فرار کرده می گویند سند گرو گذاشته شده هم قلابی است و ارزش زیادی ندارد. لطفا به مشکلات ما رسیدگی کنید.
کاسبی هستم ورشکسته و طلبکارم برای 10 میلیون تومان از من شکایت کرده و اگر نتوانم پرداخت کنم راهی زندان می شوم. نگران دختر چهار ساله ام هستم چون همسرم نیز با من اختلاف دارد. کاش وکیلی پیدا شود و کار مرا راه بیندازد! 
جناب احدیان مردم فهمیده اند حجاب اجباری تبعات بدتری نیز دارد.
چرا بعضی از ما نظافت شهر را رعایت نمی کنیم؟ پاکت خالی سیگار و ... را از پنجره خودرو به بیرون پرت می کنیم و کار پاکبانان زحمتکش را زیاد می کنیم.
چند شب قبل به یک شام عروسی دعوت شدم اکثر مهمانان بیش از اندازه خوراک خود از غذاهای موجود برداشته بودند و آخر مراسم مقدار زیادی غذای خورده نشده باقی ماند. شاید این وضع را در اکثر رستوران ها شاهد باشیم و این هشداری است برای همه ما که چرا چنین اسراف می کنیم؟ من به جای شاد بودن در این عروسی ناراحت شدم!
استدلال جالبی برای حجاب اجباری گفتید بعضی به ظاهر متدین هستند آن قدر غرب باورند که حاکمیت قرآن را نمی پذیرند تا کی جوان مؤمن انقلابی زیر باران بی حیایی ستم ببیند؟
در باب حجاب و سایر احکام خود منطق و استدلالات قوی و متقنی دارد که دقیقا با یافته های علمی روز مطابقت دارد و دل های آماده در برابر آن خاضع اند اما دل های بیمار و افکار مسموم به دلیل تمایل به فساد از آن گریزانند و مانند گربه ای وحشت زده با استدلالات پوچ بر چهره اش چنگ می زنند و آن را تکراری یا ناکارآمد می نامند. خاصیت حق این است.
لطفا شماره خط اتوبوس های شب کار و مبدا و مقصد آن ها را در روزنامه چاپ کنید.
 درباره حقوق های نجومی با اشتباه بودنش پول ها به خزانه برگشت. از املاک نجومی هم گزارش بدهید که نگوییم جانبدارانه گزارش تهیه می کنید.
 پدیده ما رو به  گدایی انداخت پس کی به پول مان می رسیم؟
آیا اصلا کسی به فکر سهامداران فراموش شده پدیده است یا نه؟ 
خوشحالم که بعد از مدت ها روزنامه را در اردبیل دیدم.
59 هزار تومان پولی که بابت کارت هوشمند امداد خودرو می گیرن و به دروغ هم می گن همراهش هشدار دهنده خواب راننده هم هدیه می دن کلاهبرداری بیش نیست و سوء استفاده از نام ایران خودرو است. هوشیار باشید.
برایم جالب است در هیچ کدام از کشورهای اروپایی حجاب اجباری نیست. هر کس یا حجاب دارد یا ندارد و این همه قتل و خشونت را در ایران به حجاب ربط می دهند اما در آن جا به حجاب مربوط نمی دانند. مشکل از چشمان مردم است نه حجاب. کسی که چشم ناپاک دارد به همه نگاه بد دارد و زنی که فاسد است حجاب هم سر کند فاسد است.
 فکر می کنم اگر دولت و مسئولان صادقانه به  مردم بگن از این بیشتر از دست شان کاری برنمیاد بهتره تا وعده های الکی! من خودم از رای دادنم به رئیس جمهور پشیمان شدم! 
حقوق بازنشستگی من با توجه به اوضاع گرانی در جامعه بسیار پایین است.
بحران کم آبی ومدیریت ناکارآمد باعث نابودی بیش از 50 درصد تالاب ها و 60 درصد سفره های زیرزمینی آب در کشور شد. صدای این فاجعه از همه جا به گوش می رسد! 
چرا دولت حق التدریس فرهنگیان را پرداخت نمی کند؟ ما که 4 و 5 میلیون حقوق نمی گیریم!
جناب آقای احدیان باید عرض کنم من و احتمالا خیلی های دیگه از استدلال های شما در مورد حجاب اجباری قانع نشدیم در ضمن خانم ریاضیدانی ‌که عکسش رو چاپ کرده اید عکس های اخیر ایشان بدون حجاب اجباری بوده است و معلوم نیست چرا شما اصرار دارید با این همه شبکه های مجازی القا کنید که ایشان حجاب داشته اند .
 با تشکر از سه وزیر کابینه دولت روحانی که باعث سرافرازی این مردم و مملکت هستند؛ آقایان ظریف، زنگنه و هاشمی.
آقای زنگنه همانطور که نمایندگان ملت به شما اجازه دادند در مسند وزارت، ژنرالی کنی مردم  هم به خبرنگاران و اصحاب رسانه حق دادند زبان و چشم و گوش شان باشند.
 در خبرها آمده بود که آقای ظریف فرموده اند آمریکا در عمل به روح برجام شکست خورده است. خب دکترجان این که چیز جدیدی نیست. چهار سال پیش رهبری بارها این مسئله را متذکر شدند. مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود. آن چه جوانان در آینه می بینند پیران در خشت خام می بینند.
از روزنامه خراسان به خاطر شرح صدری که در مورد مسئله حجاب نشان داده و دیدگاه های گوناگون را در این مورد چاپ کرده تشکر می کنم امید است این رویه در مورد دیگر مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دنبال شود.
 رئیس جمهور یک سال و نیم پیش در مقابل تعدی آمریکایی ها به برجام دستوراتی از جمله تحقیقات درخصوص پیشران های هسته ای داده بودند. چه خوب است دولتی که نمادش شفاف سازی است برای آگاهی ملت گزارشی از پیشرفت کار انجام شده ارائه و اعلام کند در قبال تعدی های مکرر آمریکایی ها به برجام چه واکنش اجرایی داشته اند. کاش در بتن ریزی قلب راکتور اراک این همه عجله نمی کردند!
زمان دولت نهم و دهم در مسکن مهر باعث شد تعداد بی شماری کارگر مهاجر برای ساختمان سازی به ایران بیایند. اکنون که در این دولت مسکن سازی متوقف شده همه مهاجران به شغل های کاذب و پرسود روی آورده اند که به اقتصاد ایران زیان وارد می کند.
دولت یازدهم چه هنرهایی داشته و ما خبر نداشتیم! آن از هوا گرم کردن رئیس جمهور محترم، این هم از دریا خشک کردن آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و خیلی از هنرهای دیگری که هموطنان عزیزم برای روزنامه وزین خراسان ارسال می کنند و ما خبر نداریم.
آقای روحانی امنیت اقتصادی باید برای همه ملت باشد نه برای گروهی اقلیت!
باید فردی مسئول محیط زیست شود که بتواند علاج واقعه قبل از وقوع کند و از سال ها قبل وقوع توفان ریزگرد را پیش بینی کند. همین طور با برنامه ریزی و اقدام ضربتی جلوی آن را بگیرد، نسل ببر و پلنگ ایرانی را احیا کند و مبتکر هم باشد.
آیا در منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور ننوشته است به شهروند معمولی که نظر داد و انتقادی کرد فوری به او بی سواد و بی هویت و بی شناسنامه نگویند؟!
سلام،آقای احدیان به جای دلیل خود برای حجاب اجباری این حدیث را مد نظر قرار دهند.امام صادق(ع) به نقل از پدر بزرگوارش پیامبر خدا صلی الله علیه و آله -فرمود:اگر آدمی گناه را پنهانی انجام دهد،جز به گنهکار زیان نمی زندولی اگر آشکارا انجامش دهد و کسی به او اعتراض نکند ،زیانش به همگان می رسد.امام صادق(ع) فرمود: علتش این است که او با گناه آشکار خود ،دین خدا را خوار می کند و دشمنان خدا از او سر مشق می گیرند. «میزان الحکمه،جلد 7،ترجمه حدیث 12869» 
  ***

شهرداری بجنورد، خیابان های مرکز شهر را  شست و شو می دهد که جای تشکر دارد. امیدواریم خیابان های حاشیه شهر را هم شست و شو دهد.
  به جای کمک به بهبود شرایط اقتصادی، اداره کل امور مالیاتی، علاوه بر این که با اصناف در مورد اخذ مالیات تعاملی ندارد، هر چند وقت مالیات های جدیدی وضع می کند.
  خیابان حر بجنورد با وجود قرار گرفتن چند اداره پر رفت و آمد پر از چاله است که موجب خراب شدن جلوبندی خودروها می شود.
 چرا حفاری های خیابان ابوذر بجنورد را مرمت نمی کنند؟ 10 روز است که تقاطع این خیابان را با فردوسی بسته و نیمه کاره رها کرده اند.
 روشنایی کوچه سلطانی در خیابان طالقانی شرقی بجنورد بسیار کم است.تاریخ : جمعه 12 خرداد 1396 | 03:17 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.