حرف مردم  1996

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  26 تیر


 


من یک پیمانکار هستم که پروژه های عمرانی زیادی را از سال 64 تا سه سال قبل که کلیه پروژه ها به حالت تعلیق درآمد، اجرا کردم. متاسفانه طی پنج سال اخیر وجهی دریافت نکردم و خسارت های زیادی به این جانب وارد شد. به خاطر پروژه ها و به  دستور کارفرما (دولت) از بانک وام گرفتم و چون نتوانستم پرداخت کنم جریمه شدم و بانک تهدید کرده که مصادره اموال می کند. دولت ما را مجبور به گرفتن اوراقی می کند که حتی با 25 درصد زیر قیمت هم در بازار فروش نمی رود.
 جناب احدیان برای سرمقاله، سپاس! باید اضافه کرد افراد بی حجاب نه تنها در جامعه بلکه در خانواده نیز باعث بروز فساد و ضربات جبران ناپذیر به زندگی و روابط بین همسران هستند.
جناب روحانی لطفا طرح همسان سازی حقوق ها را اجرا کنید. هر روز وضع معیشت ما بازنشستگان بدتر می شود و کلی شرمنده خانواده شده ایم.
آقای روحانی، چطور مشکل صندوق فرشتگان حل شد اما مشکل پدیده و شرکت جوین را حل نکرده اید؟!
 یادداشت آقای احدیان درباره حجاب خیلی منطقی و جالب بود به ویژه که براساس حقوق زنان و خانواده نوشته شده بود.
وزیر محترم نیرو! مصرف آب خانگی به قول خودتان 6 درصد است. آن وقت شما می خواهید به علت کم آبی، مبلغ آب خانگی را گران کنید؟ مگر بنزین را گران کردید مصرف کم شد؟ 
پنج سال قبل گوشت گوسفند را  کیلویی 25 هزار تومان و کیسه 10 کیلویی برنج ملحم را 22 هزار تومان می خریدیم، می گویند تورم 40 درصد بوده الان گوشت را کیلویی 50 هزار وکیسه ملحم را 70 هزار تومان می خریم می گویند تورم 7 درصد است! 
 دولتی که توان کنترل قیمت پیاز را ندارد چگونه قیمت های ارزاق و کالا را می تواند کنترل کند؟ 
 احسنت به آقای احدیان برای سرمقاله مستدل در خصوص وجوب حجاب! حقیقتا اگر افراد جامعه خود را ملزم به رعایت حقوق دیگران کنند جنایت های هولناک در حق آتناهای معصوم رخ نمی دهد. می توان گفت در هر جنایتی که از این قبیل رخ می  دهد تمام افرادی که با زشت پوشی باعث پریشانی سلامت روانی افراد می شوند هم دخیل هستند. خدای مهربان هیچ کس را به خود واگذار نکند تا آن قدر سقوط کند که با بدنش به عنوان امانت خدا، خودنمایی کند چون حقیرترین رفتار بشری خودنمایی است.
متاسفانه گاهی نانوایی ها اندازه نان را کوچک می کنند و بعد از اعتراض مردم نان به حالت قبل برمی گردد ولی قیمت آن بدون دلیل و منطق افزایش می یابد.
قابل توجه مسئولان! تامین اجتماعی قبلا حقوق مستمری بگیران را پنجم هر ماه می پرداخت بعد از مدتی نوبتی شد، از سال گذشته اعلام کردند بین بیستم تا بیست و هفتم از روی حروف الفبا، نوبتی پرداخت می شود. الان دو برج است که باز نامنظم شده و دیرتر از زمان اعلام شده پرداخت می کنند. مابه التفاوت حقوق فروردین هم هنوز پرداخت نشده است! 
 از چاپ سرمقاله زیبای «چرا حجاب اجباری است؟» بسیار سپاسگزارم . متاسفانه در جامعه کنونی بسیاری کورکورانه تقلید می کنند و بر این باورند که اگر براساس مد روز لباس نپوشند یا حجاب خود را رعایت کنند از شأن اجتماعی پایینی برخوردارند.
از مهران مدیری به خاطر طنز دورهمی که با شیرینی خاص خود واقعیت های جامعه و مشکلات مردم را بازگو می کند ممنونیم. کاش هر شب بود! 
خدمت برادر یا خواهر عزیزی که گفته اند با یک میلیاردر ژاپنی غذا می خورده اند، بنده سال ها در ژاپن بودم. غذاخوردن با چوب دیگر در آن کشور مرسوم نیست و همه از قاشق های فلزی استفاده می کنند. لطفا با اطلاعات روز اظهارنظر بفرمایید.
 جناب احدیان چرا در سرمقاله خود حرفی از کشورهای اسلامی دیگر که حجاب در آن ها اجباری نیست،نزدید یا حتی از زمان قبل از انقلاب در کشور ما هم چیزی ننوشتید؟
 دکتر علی اکبر صالحی دو سال پیش اعلام فرمودند با  تولید نیروگاه های کوچک هسته ای تولید آب شیرین کن نیز از همان نیروگاه ها به ویژه در منطقه مکران ایجاد خواهد شد. ای کاش از پیشرفت کار گزارشی می دادند و زودتر به سیراب کردن دشت های خشکیده مرکزی ایران اقدام می کردند تا مردم این دیار سیراب شوند.
 چرا ایرانسل دروغ میگه هزینه هر دقیقه مکالمه 333 ریال؟ من یک دقیقه و 36 ثانیه صحبت کردم 1265 ریال کسر کرد. چرا کسی جلوش رو نمی گیره؟
 جناب احدیان! سلام، وقتی جناب علم الهدی که در این زمینه (رعایت کامل حجاب) پیش قراول است و می فرماید : «همان طور که رضاخان به اجبار نتوانست چادر از سر زنان بگیرد، ما هم نمی توانیم حجاب را بر سرشان کنیم!» (سخنرانی در جمع خانم های مروج حجاب و عفاف، خراسان رضوی، هفته پیش )لطفا شما زبان به کام گیرید و قلم تان را غلاف کنید! چرا که سرمقاله شما نوعی زیره به کرمان بردن است! این حرف ها را حدود 40 سال است که می زنیم! لطفا بس کنید! 
با تشکر از تصویر جالبی که خراسان از شادروان مریم میرزاخانی در صفحه اول خود چاپ کرد. الحق که خراسان نکته سنج و آگاه به ظرایف است.
درود بر دخت با معرفت ایران، خانم مریم میرزاخانی دانشمند ریاضی که جلوه باشکوه ات چون خورشید می درخشد و گرما می بخشد. پس تو زنده ای در قلب ملت بزرگ ایران.
درگذشت مریم میرزاخانی، ریاضی دان برجسته ایران بر رهبر و ملت ایران تسلیت باد.
 جناب سعید احدیان متاسفانه برخلاف گذشته مطلب حجاب اجباری چنگی به دل نزد و چیز تازه ای نداشت. نتایج جنون مسائل جنسی در جامعه نشون میده که وقت تغییر رویه ها رسیده.
جدول سودوکو فوق العاده مفید و سازنده است و برای تمام سطوح و قشرها می تواند باعث ورزیدگی مغز و فکر شود. به ویژه کسانی که در معرض آلزایمر هستند برایشان بهترین داروست. هم سالان و هم ترازان علمی هم می توانند با آن مسابقه برگزار کنند. کمترین فایده آن غنی کردن اوقات فراغت است به شرط آن که مناسب باشد.
جدول سودوکو سخت و غیرقابل حل کردن است.
 چرا خودرویی تولید می کنید که می دانید بی کیفیت است؟ واشر و سر سیلندر می زنید ولی در پی رفع نقص آن نیستید و به قیمت غیرواقعی به مردم می فروشید؟
 سرمقاله آقای احدیان درباره حجاب مایوس کننده بود و متاسف شدم برای خودم که خواننده روزنامه ای هستم که ایشان نویسنده اش است. آقای عزیز منظور از ندیدن آقایان این نیست که نگاه نکنند بلکه نوع نگاه شان آلوده به شهوت نباشد و آیا مردانی که با دیدن موی سر خانمی به بیراهه می روند شایسته است که نام مرد داشته باشند؟ به نظر شما در کشورهای اسلامی مثل مالزی که حجاب اجباری ندارند آمار جرم و جنایت از کشور ما بیشتر است یا این که در کلیه جهات از لحاظ پیشرفت عقب گرد داشته اند.

***تاریخ : جمعه 12 خرداد 1396 | 04:40 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.