حرف مردم  1995

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  25 تیر


آقای وزیر بهداشت در طول عمر 80 ساله خویش بارها این حقیقت را فهمیده ام که تازیانه زمان، داروی تحمل را با ضربات خود به اعماق زخم ها تزریق می کند. از کم لطفی و بی مهری عده ای اندک آزرده خاطر نشوید.
این مسئله درست است که امسال برخی از استان های ما با گرمای بی سابقه ای روبه رو شده اند اما پایین بودن تعرفه برق و مصرف زیاد کولرهای گازی غیراستاندارد در این مناطق باعث می شود فشار زیادی به شبکه برق رسانی کشور وارد شود.
 حالا که درباره سند خودرو بین پلیس و سردفتران اختلاف است و می دانیم که زور برخی بیشتر است برای رفاه مردم در مرکز تعویض پلاک یک ماموری هم از سردفتران حضور یابد و فتوکپی برگ سبز را نگه دارند و بعدها آن را در فرصت مناسب ثبت کنند و روی برگ سبز مهر ثبت بزنند تا اختلاف حل شود.
چرا هزینه های صدور چک برای افراد کلاهبردار و اعتبار آن کاهش یافته؟ این موضوع موجب بروز مشکلات و آسیب های اقتصادی اجتماعی می شود.
 لطفا به گوش مسئولان برسونید زورگیری در مشهد یک کم زیاده یک فکری بکنن.
 می توان گفت اتمام کار کوی دانشگاه 18 تیر سال 78 به دست حسن روحانی اتفاق افتاد.
 بعید است که آقای ترامپ نظر سوئی به همسر رئیس جمهور فرانسه داشته باشد! آخر آن خانم 64 سال دارد!
 آقای عارف لطفا با حرف هاتون دل مردم را نشکنید! آرای رئیس جمهوری مربوط به همه است نه گروهی خاص. اگر شما و رئیس جمهور الان دارید نطق می کنید مدیون خون شهدا هستید. این را فراموش نکنید.
در بجنورد چند دهه است که  مافیای تاکسی تلفنی راه افتاده. تاکسی تلفنی ها به جای تمرکز در دفاتر آژانس، یا قسمت اعظم شون به خیابون ها سرازیر می شن که باعث ایجاد ترافیک در شهر و حل نشدن ترافیک و شلوغی خیابون ها میشه یا جلوی ادارات و مراکز درمانی، آموزشی و ... پارک می کنن و به جای دفتر آژانس در این مکان ها منتظر مسافر می مونن. اما در مقابل تاکسی های زرد رو وادار به گردش در سطح شهر می کنن و حتی در صورت توقف جلوی ایستگاه جریمه می کنن.
اگه به جای آتنا فرزند هریک از ما بود چه کار می کردیم؟ از این درد از این همه کثافت و پستی و ... سنگسار و قصاص نه یک بار بلکه چندین بار حق چنین آدم هایی است.
ضمن همدردی با پدر و مادر آتنا جون، یک انسان چقدر می تونه درنده و گرگ صفت باشه! اعدام برای این فرد کمه و اون رو باید در اختیار خانواده مقتول قرار بدن تا خودشون قصاص کنن!
یادداشت بدون موضوع آقای زائری عالی بود. دست مریزاد!
 درباره متن بسیار به جا از آقای محمد سعید احدیان با عنوان «غفلتی که باید جبران شود» برادر عزیز، متاسفانه این شکل از برخوردها در همه جا قابل مشاهده است و نیاز به دقت ندارد.
طی 77 دوره واریزی یارانه برای مردم از طرف دولت به مبلغ 45500 برای هر نفر این مقدار وجه هنوز بدون حتی یک درصد افزایش ادامه دارد. در صورتی که از اولین دوره واریزی تاکنون قیمت  نان حداقل سه برابر شده و این مبلغ حتی برای یک هفته خرید نان هم کفایت نمی کند.
 یک اروپایی پژو 2008 را در شش ماه و یک ایرانی آن را در صد ماه می خرد. این است حق الناس؟
سلام جیم، من هر پنج شنبه شما رو دنبال می کنم. بابت مطالب خوبتون ممنونم (محمد از جوین).
برای بیمه بدنه از ایران خودرو اقدام و کارت دریافت کردم. دو روز بعد برای کارت امداد خودرو تماس گرفتند. وقتی تمام مشخصاتم را اعلام کردند و شرایط را گفتند بعد از پیگیری متوجه شدم کلاهبرداری است و ربطی به ایران خودرو ندارد. کارت تخفیف ایران خودرو و هشدار دهنده خواب راننده کلاهبرداری بیش نیست هوشیار باشید.
همگی باید به دولت منتخب کمک کنیم، زیرا دولت قوه اجرایی کشور است و اگر همه همکاری کنند و همدل باشند دولت بیشتر می تواند به نفع مردم کار کند و تمرکز دولت به نفع همه مردم است. انتقاد در این بخش خوب است ولی دولت کارهای مثبتی هم می کند، همه را ببینیم.
آقای روحانی به جای جنجال و تخریب، برو کار کن مگو چیست کار، به فکر اوضاع کشور باش.
تا حالا کدام وعده دولت به ملت عملی شده که حالا خواسته باشند با کارت یارانه وام بدهند؟ از برجام تا الان فقط وعده و وعید بوده نه از رونق بازار خبری است نه از شکسته شدن رکود و نه کاهش تورم واقعی! چند قدم تا ورشکستگی فاصله ندارم و این پیامد رکود بازار برای کسبه و بازار است. لطفا آقای روحانی یا مشاوران ایشان چرخی در بازار بزنند و ببینند که مردم درآمدی ندارند که برای خرید دست به جیب باشند.
 وزارت نیرو برای مدت یک ماه که هوا گرم شد هر روز مردم را تهدید به قطعی برق می کرد. کشوری که دارای ذخایر نفت و گاز است و از همه مهم تر پس از میلیاردها دلار در صنایع هسته ای که کشور روسیه برای تولید برق گرفت، باز هم باید کمبود برق داشته باشیم؟ در صورتی که ما فقط در تابستان از کولر استفاده می کنیم و دیگر وسایل ما از جمله پخت و پز برقی نیست.
دولت محترم به جای کاهش سود سپرده ها، سود وام ها رو کم کنه! بخشیدن از جیب مردم هنر دولته!
عارف ته پیازه یا سر پیاز که برای کابینه سنگ به سینه می زنه؟!
 راحت باشید! ما مثل همیشه متوجه نمی شیم به عمد قیمت آب معدنی یا نوشیدنی ها را 20 درصد بالا بردید که راحت با افزایش آب بهای لوله کشی کنار بیاییم. انصافا همیشه مسکن خوبی دارید.
چه خوب است سازمان های حج و زیارت و اوقاف و امور خیریه کشور به یک وزارتخانه ارتقا یابند.
جاده روستای حسن آباد به اردغان اسفراین سال هاست که خاکی است در صورتی که قبل و بعد این روستاها آسفالت است. حیف است این طبیعت بکر. بعد می گویند روستای هدف گردشگری! وقتی هنوز جاده خاکی است چه نوع گردشگری است؟!
آقای واعظی این چه حرف بی منطقی است که درباره معاونت سیاسی صدا و سیما می زنید که هر چه دلشان می خواهد درباره دولت می زنند؟ در هر مناظره و گفت و گویی که از دولتیان دعوت می شود در شبکه های یک، دو، افق و ... رفقای شما چون حرفی برای دفاع ندارند فرار می کنند و شرکت نمی کنند. حالا می خواهید شبکه اینترنتی دایر کنید و هر چه دلتان می خواهد یک طرفه به ملت بگویید! اگر حرفی برای دفاع دارید در مناظره های تلویزیون شرکت کنید. لطفا مغالطه نکنید!
***
 تعداد روستاهایی که در این سال ها متروکه شده اند خیلی زیاد است. قرار بود پساب تصفیه خانه اسفراین را برای رفع بی آبی به ما اهالی 5 روستا که سد بیدواز ما را از آب محروم کرده است بدهند تا برای کشاورزی استفاده کنیم اما این اتفاق نیفتاد و اکنون روستاهای ما متروکه شده اند  و ما مجبور شده ایم به شهر کوچ کنیم.
با کارناوال های عروسی که نیمه های شب با سروصدای فراوان موجب آزار شهروندان بجنوردی می شوند برخورد شود. پنج شنبه شب کارناوال عروسی به راه انداخته بودند و با سر و صدای فراوان از خیابان های اصلی عبور می کردند و آرامش را از ساکنان گرفته بودند.
 با وجود کمبود آب، برخی از شهروندان بجنوردی و مغازه داران با هدر دادن آب در حق مردم اجحاف می کنند و همین طور ساخت و سازهایی که انجام می شود با آب آشامیدنی است که حجم آب زیادی اسراف می شود. بارها دیده شده ساختمان های چندین طبقه هم با همین آب ساخته می شود. چرا شرکت آب و فاضلاب با این موارد برخورد نمی کند؟ چرا پلیس آب راه اندازی نمی شود تا با این افراد برخورد شود؟
 جای تأسف دارد که حتی برای ثبت نام در مدارس هم باید پارتی و آشنا داشت.
 از روزنامه مردمی خراسان شمالی  به خاطر این که مشکلات واقعی مردم را منعکس می کند تشکر می کنیم.
 کوچه های بافت مرکزی شهر بجنورد به پارکینگ تبدیل شده است.
  امکانات فرهنگی و ورزشی در اسفراین با توجه به جمعیت آن کم است.تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1396 | 04:27 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.