حرف مردم  1994

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  24 تیر

 

 

آقای دکتر هاشمی به جای طلبکار بودن از ملت ا یران، بروید خدا را شکر کنید که منتقدان شما انسان های مومن و انقلابی هستند و حدود اخلاقی را رعایت می کنند.
خوب شد مباحث شورای عالی اصلاح طلبان مطرح شد که شما هر روز بر طبل اختلاف بین آن ها بکوبید. سعی کنید یاد بگیرید در انتخابات از تجربه اصلاحات استفاده کنید.
 یکی به آقای شریعتمداری بگوید هر چه شما بیشتر به اصلاح طلب ها و رئیس جمهور تهمت بزنی آن ها در نزد مردم محبوب تر می شوند.
سال هاست مشترک روزنامه خراسان هستم از شما انتظار دارم همان طور که جزئیات هتک حرمت و قتل دخترکان معصوم و بی گناه را می نویسید پیگیر پرونده محاکمه این متهمان و قاتلان هم باشید. راستی از پرونده کفتار پیر چه خبر؟ با عرض تسلیت به خانواده آتنا کوچولو.
 ای بابا خراسان بس کن دیگه انتخابات تموم شد!!
نمی دونم چه طور می خواین به معضل بیکاری سامان دهید با این قانون هایی که بر عکس موجب بیکاری کارگرها می شه. مثل قانون مالیاتی که از پنج نفر بیشتر 30 درصد مالیات باعث شده که اکثر کارفرمایان برای معافیت مالیاتی مازاد کارگرها را بیرون یا از پوشش بیمه خارج کنند. به کسانی که این قانون را تصویب کردند باید نشان افتخار داد!
حالا که مجلس هم در ماجرای ثبت سند حق رو به نیروی انتظامی داد، دیگه لطفا حمایت کنید که این قانون بشه و جا بیفته که مردم برای فروش خودروشون بیخود هزینه سند ندن.
در سفر به یکی از کشورهای همسایه تطابق نداشتن عکس و چهره همسرم مشکلات فراوانی را برای ما به وجود آورد که با پا درمیانی سفارت خاتمه یافت. در بازگشت روز چهارشنبه 21 تیر 96 به ریاست اداره گذرنامه مراجعه کردیم و ایشان تطابق نداشتن عکس را که اشکال ایجاد شده از خود دایره صدور بود تایید کردند و دستور صدور مجدد گذرنامه را دادند. در مراجعه به پلیس +10 فرمودند کل هزینه درخواست یک گذرنامه جدید را باید پرداخت کنید درحالی که شش ماه پیش همین هزینه را پرداخته بودیم!
قبل از انتخابات برایم پیامک آمد یارانه شامل حال شما می شود و بعد گفتند پس از انتخابات مجدد واریز می شود ولی دیگر خبری از واریز نشد این یعنی چه؟
خانمی می گفت پسرم قصد ازدواج داره ولی دختر خانه دار زندگی کن کم پیدا می شه! دختران یا به دانشگاه می روند یا سرکار یا به خندوانه می روند و ادا درمی آورند.
یکی می گفت زن هم زنان قدیم که با نبود وسایل برقی و دیگر امکانات زندگی کردند ولی دختران ما در رفاه زندگی می کنند و هنوز هم می نالند! بچه ها را به مهد می برند و پای ماهواره و تلفن همراه هستند!
 از آقای احدیان که درباره تقطیع و مونتاژ سخنان رهبری در صدا و سیما نوشتند ممنونیم.
یکی از آثار همکاری دولت و مجلس تمدید پی در پی قانون مدیریت خدمات کشوری به پیشنهاد دولت است. شاید تمدید این قانون به نفع دولت و نمایندگان مجلس است که ما از آن بی خبریم؟
طرح بیمه سلامت دولت آقای روحانی و وزیر محترم بهداشت جای تشکر بسیار دارد و تمامی مردم قدردان هستند، ان شاء ا... که آقای وزیر بهداشت طرحی هم برای کاهش هزینه دندان پزشکی داشته باشند. بی نهایت سپاسگزاریم البته شاید ایشان طرحی در این خصوص داشته باشند.
با شماره نوبت دهی تلفنی تامین اجتماعی سه ماهه نتونستم نوبت بگیرم خدا مسئولان مربوطه را هدایت کند.
احسنت به پلیس که جانب مردم را نگه داشت ثبت اسناد پول الکی از مردم می گیرد. ما دیگر به ثبت مراجعه نمی کنیم.
زوج های جوان سریال پنچری تناسب سنی ندارند و این باعث می شه حس خوبی نداشته باشی. آخه خانم سلطانی جای مادر یوسف تیموریه و خانم غنی می تونه خواهر بزرگ تر ایشون باشه.
مسئولان محترم روزنامه خراسان این قدر به مسائل حاشیه ای و بی محتوا نپردازید به اصل مسائل بپردازید. بالاخره یک روز شما هم بازنشسته می شوید و از درد دل بازنشستگان باخبر خواهید شد که به آنان چه می گذرد. از یک طرف دولت و نمایندگان محترم با چه زحمت هایی پس از سالیان متمادی با همسان سازی حقوق بازنشستگان موافقت می کنند از طرف دیگر یک دفعه متوجه می شویم که این موافقت نامه ها یک شبه و به راحتی توسط چند نفر افراد ناآگاه مخدوش می شود.
چرا دولت به فکر ما مستاجرها نیست؟ الان چهار ماه است دنبال خونه ایم اما میگن به پرجمعیت نمی دیم! چه کار کنیم؟ حتی اوضاع کار هم خرابه!
 آقای روحانی آب از بارش های رحمت خداوند است نه کدخدای برجام. آب زیاد است لطفا برخی از پرآب کردن استخرهای بزرگ شان برای شنا کردن بپرهیزند یا حداقل صرفه جویی کنند که دچار بحران آب نباشیم. شما هم کارتان فقط گرانی است با تورم 8 درصد هم مردم ندارند. به جیب پر از پول خود نگاه نکنید.
جناب وزیر نیرو پس این همه درآمدهای کشور کجا می رود که هر جا کم می آورید دست در جیب مردم می کنید؟
وزارت نیرو فقط شعار میده که کمبود برق داریم وگرنه همین الان ساعت 10:45 دربولوار صبا چراغ های معابر روشن است.
کاش می شد آقای رئیس جمهور و تیم اقتصادی شون در شور و نشاطی که ایجاد کردن شریک می شدن. گوشت گوسفند کیلویی 47 هزار تومان و مرغ کیلویی 8500.
خودروی من را در خیابان اندرزگوی تهران به صورت الصاقی جریمه کردند در حالی که اصلا آن جا نبودم. علتش چیست؟ آیا این اشتباه عمدی است یا سهوی؟
انگار وقتی آب کم مصرف می کنیم بهای آبونمان و فاضلاب را افزایش می دهند! آب بها 314784 ریال، مبلغ پرداختی 1538000 ریال؟! شما قضاوت کنید!
بهترین راهکار حل موضوع کانون سردفتران و ناجا این است که دفاتر اسناد مبالغ دریافتی را حداقل یک سوم کنند.
وزیر محترم بهداشت! خواستم خدمت شما عرض کنم اگرچه شما برنامه های خوبی در حوزه کار خود داشته باشید ولی اگر نظارت نباشد موفق نخواهید بود. چند روز قبل حال همسرم نامساعد بود و همزمان کار اداری نیز داشتم. برای درمان به بیرجند آمدیم و پزشک نیز چند آمپول نسخه پیچید و یکی را در همان محل تزریق کردیم و بقیه را روزهای بعد درمانگاه امیرآباد قبول نکردند. با این که دفترچه و نسخه موجود بود گفتند باید دکتر همین جا شما را ویزیت می کرد!
جا دارد از مهربانی و صبر شرکت آب و برق کمال تشکر را داشته باشم و گلایه ای هم از شرکت گاز کنم که بدون اطلاع قبلی گاز دفتر کارم را قطع کردند و آبرویم جلوی مشتریان دفترم رفت که نتوانستم یک چای برای آن ها بیاورم!
 دوست عزیزی که گفته بود «ما باید همیشه یک نیروگاه برق رزرو داشته باشیم» بسیار حرف فنی و درستی است. صحبت زندگی و جان مردم یک کشور در میان است ده ها هزار میلیارد پروژه نیمه تمام در حال خاک خوردن است و کسی پیگیر آن نیست که بگوید چرا؟ آن وقت وزیر نیرو برای برق یک کشور که شرایط بحرانی را طی می کند به جای ساخت نیروگاه جدید دایم ضرب الاجل احتمال قطع برق شبکه را می دهد!
مسئولان فکری برای کولرها و بخاری ها بکنند تا مصرف آن ها بهینه سازی شود. از 50سال پیش تاکنون در ساختار آن ها تغییری ایجاد نشده. به فکر کاهش مصرف انرژی باشید.
بچه های بسیجی که شب ها گشت می دهید و به مردم امنیت هدیه می کنید، هم شما را ستایش می کنم برای ادبتان و برخورد مودبانه و هم آرزوی سلامت برای شما شیران شب گرد دارم. واقعا شما نعمت هستید.
یادش به خیر قدیما، یک نفر غریبه رو به حریم خونه راه نمی دادن یا اگه هم بود حرمت ها و نون و نمک جایگاه خاصی داشت ولی الان با آمدن فناوری و دنیای مجازی ، تمام حرمت ها شکسته شده و هر غریبه و نامحرمی راحت و بی دردسر میاد تو حریم شخصی و چرخی می زنه و اگه باب دلش نبود میره و گاهی تا به خواسته خودش نرسه ول کن نیست.
چرا طرح کارورزی شامل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نمی شه؟
وقتی راننده به فکر جان خود وخانواده اش نیست، اگر بنز هم سوار بشه احتمال وقوع حادثه در اولین پیچ زیاده، اتفاقا درصد تصادفات پراید نسبت به تعداد بسیارش تفاوت چندانی با دیگر خودروها نداره.
پس چه موقع با این کارت های یارانه، وام میدن؟ فقط بانک کشاورزی، اون هم فقط به کشاورزان وعده داده، پس بانک های دیگه چی؟! از شما خواهش می کنیم که پیگیری کنید.
 ده ها هزار میلیارد تومان پول مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه از بی تدبیری و ناکارآمدی مدیران وقت پدیده، پردیسبان و موسسات اعتباری از بین رفت. کسی پاسخ گو نیست؟!
 آقای رئیس صداوسیما! اگر هر کاری بکنی، مثل دیر نشان دادن یا کم اهمیت جلوه دادن حرف های آقای روحانی، نمی توانی او را از قلب ملت دور کنی.
 آن هایی که با جانشان در عراق و سوریه فداکاری می کنند، برایشان مهم نیست که چه بگویند. ناراحت هم نمی شوند. همه را بگذارند به حساب دولت. اصلا همه فداکاری ها مال آقای روحانی است. برای کسانی که جانشان را تقدیم می کنند این چیزها مهم نیست.
با 20سال سابقه کار، خیلی ساده بیکار شدم. بعد از سه ماه دوندگی، بیمه بیکاری با حداقل حقوق برقرار شد، حال با نظر بازرس باید دایم در منزل باشیم تا مقرری قطع نشود. آیا به این حبس نمی گویند؟ با این روش بعد از اتمام بیمه باید دنبال تخت آسایشگاه باشیم. پس چگونه دنبال کار بگردیم و کارهای روزانه را انجام دهیم؟ لطفا پاسخ دهید.
اگر مسئولان، مجلس و دولت، دلسوز واقعی مردم هستند، چرا به مردمی که وام گرفته اند و به خاطر وضع بد اقتصادی، قسط هاشون عقب افتاده و بانک ها و موسسات سند رهنی اون ها رو به اجرا گذاشته اند و دارند خونه هاشون رو می گیرن و مردم بیچاره با زن و بچه دارن آواره کوچه و خیابان می شن، کمک نمی کنند؟ در  عمل دلسوز باشید نه با شعار و حرف!
لطفا درباره کسانی که از محل سپرده گذاری خود در موسسه فرشتگان وام گرفتند پیگیری کنید تکلیف چیست. چون کاسپین جواب ما را نمی دهد.


جوابیه مخابرات درباره قبض صادرشده برای یک خط تلفن ثابت
احتراما خواهشمند است درپاسخ به مطلب مندرج در آن روزنامه در تاریخ 96.04.01 در ستون «حرف مردم» با عنوان «بنده دارای یک خط تلفن ثابت هستم و در حدود یک سالی هست...» دستور فرمایید مطلب ذیل درج گردد.
به استحضار می رسانیم:
با توجه به بررسی های انجام شده، مشترک محترم در طی سه دوره اخیر به ترتیب مبلغ 262080 ریال، 367750 ریال و 311490 ریال کارکرد داخل استان داشته است که با توجه به هزینه دار بودن هر تراکنش بانکی، ایشان می توانند مراتب را از طریق بانک مربوطه، جهت بررسی وضعیت تنظیمات دستگاه کارت خوان پیگیری نمایند.
روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان رضوی
***
 شهرداری بجنورد برای آسفالت حواشی شهر هم اقدام کند.
 خدا را شکر که بالاخره دور میدان امام رضا(ع) را دارند آسفالت می کنند. اما این میدان آنقدر تاریک بود که کارگرانی که شب گذشته در این میدان مشغول ساخت و ساز بودند،دیده نمی شدند و هیچ شبرنگی نبود که ایمنی این کارگران را تضمین کند.
 فاز اول پارک باباامان خیلی زیبا شده است به خصوص قسمت بالا و اطراف چشمه  که جای تقدیر دارد.
 وامی که قرار بود برای نوسازی بافت فرسوده با سود 14 درصد که 10 درصد آن یارانه بود پرداخت شود حالا تغییر کرده و سود آن 24درصد شده است.
 تعدادی از چراغ های جاده بجنورد - باباامان در بخش هایی از محور ، جمعه شب قطع بود.
 شلوغی پارک های بجنورد نشان می دهد که گنجایش این پارک ها با جمعیت بجنورد همخوانی ندارد. با وجود این که شهرداری می تواند پارک های جدیدی بسازد یا پارک دوبرار را ساماندهی و ایمن سازی و با اندکی توجه آن جا را به محل مناسبی برای تفرج تبدیل کند اما این کار هنوز انجام نشده است.
 بارها  به شماره هایی که صدا و سیمای خراسان شمالی برای ارتباط با آن ها اعلام کرده زنگ زده ایم اما هیچ فردی پاسخ نداده است.
 چرا برای خانواده ها کلاس هایی در مورد مهارت ارتباط با جوانان برگزار نمی شود؟ بسیاری از خانواده ها نمی دانند چگونه با جوانان و نوجوانان خود رفتار کنند.

 تاریخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 | 04:28 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.