حرف مردم  1992

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  21 تیربرای ثبت نام برخی مدارس ابتدایی درخواست مبلغی بابت کلاس هوشمند می کنند و آموزش و پرورش درخواست این مبالغ را ممنوع و تخلف اعلام کرد. پس چرا هنوز برخورد قانونی با مدارس متخلف نمی شود.
در شهر دکل های فشار قوی انتقال برق با ارتفاع بلند مشاهده شده آیا این دکل های فشار قوی انتقال برق برای ما شهروندان و عابران هیچ ضرر و خطری ندارد؟!
 آقای وزیر نیرو فرض بر این که امسال با صرفه جویی شبکه برق و نیروگاه ها یاری کردند و به خیر گذشت اما سال آینده که به طور طبیعی افزایش مصرف داریم چه تدبیری اندیشیده اید؟ شما باید برای شرایط سخت، یک نیروگاه همیشه به صورت رزرو و آماده به کار داشته باشید. اگر الان برای یک نیروگاه مشکلی به وجود آید تکلیف مردم در گرمای طاقت فرسای جنوب چیست؟ چرا با سلامت مردم معامله می کنید؟ آقای وزیر اگر همین امروز برای یک نیروگاه بزرگ اقدام کنید حداقل سه سال دیگر به نتیجه می رسد.
لطفا از مسئولان سوال کنید چرا حق بازنشستگی خانواده های شهدا را همان سال که بازنشسته می شوند پرداخت نمی کنند؟
پارکینگ ها در قبال اشیای داخل خودرو هیچ تعهدی ندارند ولی می توانند با دوربین هایی که داخل پارکینگ هست حداقل همکاری را داشته باشند.
ما کارمندهای کاسپین شاخه بدرتوس بعد از 10 تا 17 سال کارکردن توسط مسئولان موسسه اخراج شدیم. با وجود اجاره خانه و زن و بچه لطفا فکری به حال ما بکنند. مسئولان! ما بچه های همین آب و خاک هستیم.
خانه های بهداشت و سلامت جز گرفتن وقت مردم هیچ سودی ندارند.برای زدن یک واکسن به نوزاد باید یک روز مرخصی گرفت.
در گلچین کردن پیام های ارسالی مردم دقت و وسواس بیشتری مبذول بفرمایید. کمردرد آقای مدیری و درآمدشان و درآمد کی روش و ... دردی از کمر فلج شده مردم نمی کاهد.
قابل توجه آن هایی که اعتراض می کنند و می گویند که مردم حج نروند پولش را به فقرا بدهند. حج امر واجبی است که نمی توان آن را انجام نداد و پولش را جای دیگر هزینه کرد. به افرادی که به سفرهای خارجی غیرضروری می روند بگویید کمتر بروند و پولش را بدهند به فقرا بهتر است.
راجع به پیامی که آقای 38 ساله فرستادند من یک دختر خوبی سراغ دارم که پدرش کارگر خدمات است. خودش هم کار دارد. شرایطش برای ازدواج فقط صداقت و انسانیت است و وضعیت مالی برایش ملاک نیست.
از شهردار بجنورد تقاضا دارم، پل هوایی عابر پیاده در کمربندی مدرس در نزدیکی میدان خرمشهر نصب کنند. عبور و مرور ساکنان 16 متری های فرهنگیان با سرعت بالای خودروها و کامیون ها خطرناک و مشکل است.
درود بر همت بلند مسئولان یزدی که شهر یزد را در آثار جهانی ثبت کردند. سال های بسیار زیادی است که ما شاهدیم مسئولان محترم بلندپایه شهرمان به جای اقدام و عمل چشمگیر از آرامگاه فردوسی بازدید و پس از بازدید فقط به گفته بسنده می کنند  و می روند تا سالی دیگر و بازدیدی دیگر و تاسفی دیگر و این داستان همچنان ادامه دارد.
 بابت حضور و سخنان شایسته امام جمعه محترم مشهد در آرامگاه حکیم سخن فردوسی متشکرم و امیدوارم با وفاق و همدلی ایران اسلامی هر روز آبادتر از دیروز شود.
لطفا هر مطلبی را چاپ نکنید! منظورم مطلب 10 تیر با تیتر «خودروهای چینی ناایمن تر از پراید است» از جایی پول می گیرید و این متن ها را چاپ می کنید؟ پراید را با چه استانداردهایی دوستاره دادند؟!
 در ماجرای قتل پسرخاله از بی فکری زن باید گفته شود که با یک خوش آمد گویی پیش آمد جدیدی رقم زد که به قتل و جنایت ختم شد. پس متانت زن کجا باید باشد؟
 درباره خبر مربوط به خرچنگ های سیاه باید گفت درست است که این افراد باید به سزای اعمال کثیف شان برسند که قطعا اعدام خواهد بودولی کسانی هم که با بدحجابی در جامعه زمینه تحریک جنسی و بی بندو باری را فراهم می کنند بدانند که هم در جرایم این افراد و هم در خونشان شریک خواهند بود. کمی به فکر خانه تاریکی که گرفتارش خواهیم شد باشیم.
آقای صادق زیباکلام علاقه دارند مدام از لفظ تندرو برای منتقدان دولت استفاده کنند در حالی که تندروی های خود ایشان در مباحث مختلف زبانزد خاص و عام است.
با تشکر از زحمات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای پیگیری سامان دهی موسسات مالی و اعتباری، لطفا فکری هم برای سود پرداخت نشده سپرده هایمان به مدت 25 ماه در موسسه منحل شده میزان بفرماییدچون حق الناس است.
از مجلس شورای اسلامی سپاسگزاریم که در اختلاف ایجادشده میان دفاتر ثبت و پلیس راهور، حق را به پلیس داد و با وجود مشکلات اقتصادی مانع تحمیل هزینه اضافی به مردم شد.
 پس از انتقادات فراوان از قرارداد توتال، گفتند قرارداد به تایید شورای عالی انرژی رسیده اما نگفتند چرا رئیس شورای راهبردی امور خارجه و مشاوران رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی و شورای مجمع استراتژیک مجلس و مشاور استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نظری نداده اند و چرا تجمیع این گروه های نخبه و استادان دلسوز برای قراردادی 20 ساله به حاشیه رانده شده و تجربه برجام را کافی ندانسته اند و وزیر نفت همیشه باید فقط حرف خودش را قبول داشته باشد.
آقای مسعود درخشان که در تلویزیون به نقد قرارداد نفتی با شرکت توتال پرداخته اند تا جایی که به یاد دارم با تمام کارهای دولت مخالفند. چه خوب است که از افراد منصف در این برنامه استفاده شود.
فناوری ساخت خودروهای بنزینی- دیزلی در اروپا رو به پایان است و شرکت های خودروسازی در اروپا مجبور به تولید و عرضه خودروهای برقی به مردم شده اند مراکز پمپ بنزین در حال جمع آوری است. ژاپن یارانه 11 هزار دلاری برای خرید خودروهای برقی می دهد. کره سال هاست برای مردمش خودروی هیبریدی می سازد. کارشناسان چینی به لطف تولید خودروهای برقی به همت خودروسازان شان با خوشحالی صحبت از آسمان آبی دوباره چین می کنند.
مادر بنده سه روز در بیمارستان بستری و جراحی شد و برای کل هزینه بیمارستان 107 هزار تومان پرداخت کردیم. می خواستم از این بابت از دولت محترم به ویژه رئیس جمهور عزیز قدردانی و تشکر کنم.
ای کاش دولت آقای روحانی صندوقی را تحت نظر و حمایت دولت و با سود بیشتر از بانک ها که فقط در جهت اشتغال زایی فعالیت کند، تاسیس می کردند تا شاهد شکوفایی بیشتر در اشتغال به کار جوانان باشیم!
جناب رئیس جمهور منتخب و وزیر کشاورزی کاربلد ایشان! آیا این همه بی ثباتی و افسارگسیختگی در قیمت اقلام کشاورزی هم از آثار مثبت برجام است؟
تولید دستگاه های آب شیرین کن و فناوری مربوطه که خدشه ای به آمریکا وارد نمی کند تا مثل موشک تحقیقاتی به انبار انتقال دهید پس به فکر تولید دستگاه های آب شیرین کن در مقیاس وسیع باشید تا برای سیراب کردن دشت های وسیع خشک و کم آب مرکزی ایران کمتر به کارون و مثل آن دست اندازی کنید و آینده مردم آن را تباه نکنید.
آقای جهانگیری در مناظره تلویزیونی گفتید ما می خواهیم به مردم به جای دادن ماهی ماهی گیری یاد بدهیم. آقای جهانگیری به نظر شما دریا یا دریاچه ای مانده که بخواهند ماهی بگیرند؟ دریاچه ها را هم شما خشک کرده اید!
این سامانه آب سوز اگر واقعا امکان پذیر است چرا دولتیان از بیکاری عده ای زیاد از کارمندان شان می گویند. حقوق این کارکنان را هم که بدهند و بیکارشان کنند بهتر است. حداقل به خاطر آلودگی هوا نمی خواهد هزینه شود.
 ما به خاطر این که از توانایی های دولت آقای روحانی خاطرجمع هستیم از قراردادها و تعاملات خارجی ایشان هم نگرانی نداریم. من نمی دانم چرا برخی فکر می کنند طرف های مقابل همیشه فریب ده و ما فریب خور هستیم!
***تاریخ : یکشنبه 21 خرداد 1396 | 03:44 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.