دور خیز قهرمان برای نبرد تن به تن پشت برج ایفل

http://uupload.ir/files/rdt4_aa44c569-cb4a-420a-a5f4-58f301c1a845.jpg
روزنامه خراسان شمالی 17تیر96
مسیر هموار نبود، سال ها تلاش کرد و با اسم ها و نام ها و قدرت های زیادی روی تشک جنگید تا در این هیاهوی ورزش بتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد و بشود افتخار ایران.
ملی پوش شدن در هیچ رشته ورزشی شوخی نیست، ولی ملی پوش شدن در رشته کشتی، آن هم کشتی آزاد، آن هم در رده سنی بزرگسالان اصلا شوخی نیست.
این افتخار فقط از فردی با اقتدار و سختکوش بر می آید، ملی پوش شدن آن هم نه یک بار، بلکه سال ها در اولین رشته ورزشی ایران که طرفدارانش بسیار حساس و وسواس رقابت ها را پیگیری می کنند علاوه بر هنر، قلبی استوار می خواهد که امیر حسین محمدی از پس آن بر آمده است؛آن هم تمام و کمال.
این را در رقابت های لیگ برتر ثابت کرده بود که در رقابت های انتخابی تیم ملی جای پایش را محکم کرد تا دیگر هیچ بهانه ای برای کنار گذاشتنش وجود نداشته باشد.
پرکارترین کشتی گیر وزن 97 کیلوی کشتی آزاد که حالا نوع کشتی گرفتنش هم نشان می دهد بر تجربه اش اضافه شده است و به حریف اجازه قد علم کردن نمی دهد، در آستانه حضور در رقابت های جهانی پاریس است.
رقابت هایی که کنار برج ایفل انجام خواهد شد و با شجاعتی که ملی پوش هم استانی مان دارد حتما می تواند جایی برای اثبات دوباره این جوان بجنوردی باشد.
جوانی که علاوه با موانع کشوری با کم لطفی های مسئولان هم می جنگد تا خود باشد و خانواده و دوستان و مردمی که آرزوی شان پیروزی او بر تشک کشتی است.
البته شنیده شده است که سرمربی تیم ملی کشتی آزاد باز هم مانند رقابت های قبل از المپیک اعلام کرده است که ملاک اعزام تیم انتخابی نخواهد بود و اردوی تیم ملی بسیار مهم است ولی این بار به این راحتی ها نمی توان از امیر حسین محمدی چشم پوشید؛ محمدی که ثابت کرد قدرت برتر ایران در وزن 97 کیلوی کشتی آزاد است.
این بار نمی شود مردم آگاه را به بیراهه برد، پاریس مانند ریو نیست و این انتخابی بهترین ملاک برای مردم آگاه بود. برای علاقه مندانی که هنوز از نحوه انتخابی های تیم ملی برای المپیک ریو در این وزن پر از علامت سوال هستند.
امیر حسین صدایش خسته است؛ خسته از چشمانی ورم کرده که در رقابت با عباس طحان اتفاق افتاد و خسته از دهانی ضربه خورده و خسته از زانوی آسیب دیده اش.
او که هنوز از آسیب دیدگی زانو رهایی پیدا نکرده است، شب قبل از مسابقه نخوابید و به همین دلیل نگرانی بی خوابی شبانه اش را قبل از انتخابی هم داشت.
او با تنی خسته روی تشک رفت ولی با اقتدار اول شد.امیر حسین درباره مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد می گوید: راستش همه حریف بودند ولی واقعیتش این است که حریف اصلی نداشتم که بخواهم بگویم بیشتر من را اذیت کرد و این که راحت همه را بردم برای خودم و تماشاچیان کاملا مشهود بود.
وی می افزاید: راستش نه از سر غرور ولی این که بگویم کدام یک از کشتی هایم سخت بود، نه نمی توانم بگویم، شاید قبل از مسابقه حرف و حدیث درباره بعضی از حریفان زیاد بود ولی خب همه دیدند که با اختلاف و راحت شکست شان دادم ولی تمام حریفانم خوب بودند.او بیان می کند: طی دو سال گذشته بدون شکست بودم و در ایران پرکارترین کشتی گیر وزن خودم بودم و هر امتیازی که بخواهند بگذارند من شرایطش را دارم و بعید است راهی پاریس نشوم.
وی از این مقام اولی خوشحال است و تصریح می کند: این مسابقات بزرگ بود و مقام اول من افتخار بزرگی بود و از این که مردم استانم خوشحال هستند بسیار خشنودم.
از آن جایی که تمام ورزشکاران نبردهای تن به تن استان با مشکل حریف تمرینی روبرو هستند از او هم درباره وضعیتش می پرسم که اظهار می دارد: علی اصغر نامداری، کمیل، احمد علی آبادی، کامران دولو، آرش برزگر و مجتبی ربانی در بجنورد با من روی تشک می آیند که همیشه همراه و کمکم بودند و آقایان تفضلی، نیکو نژاد و نامور هم به عنوان مربی همیشه کمکم بودند که خیلی از آن ها ممنونم ولی مشکل حریف تمرینی در شهرستان ها همیشه هست و من به لطف این دوستان کمتر با آن مواجه ام و اگر احساس خلاء کنم به مشهد یا تهران برای جبرانش می روم.
او بیان می کند: فشار تماشاچیان همیشه زیاد است و من این چند سال عادت کردم به آن و جا دارد از  مردم بجنورد که برای این رقابت ها به عنوان تماشاچی به تهران آمدند تشکر کنم چرا که قوت قلب بسیار خوبی برای من بودند.
وی اظهار می دارد: تمریناتم برای رقابت های جهانی پاریس احتمالا از همین هفته در اردو شروع خواهد شد. امیدوارم با مدال این رقابت ها تمام محبت های مردم به خصوص مردم استانم را جبران کنم.
وی در پایان از مردم استان می گوید که در فضای مجازی او را مورد لطف قرار دادند و او این پشتوانه مردمی را حامی بسیار قدرتمندی برای خودش می داند.
 http://uupload.ir/files/vha7_b58bb21a-309c-444e-9c4b-f18df9c4bc56.jpg


تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396 | 05:01 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.