حرف مردم  1988

http://uupload.ir/files/882z_people.jpg

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  15 تیر آقای روحانی مردم را به مسائل حاشیه ای و پیش پا افتاده سرگرم نکنید بگذارید مردم با واقعیات و پشت پرده کارهای شما هم آشنا شوند. مسائل حاشیه ای مشکلات کشور نیستند که آن ها را بزرگ می کنند! 
طرح برداشتن چند صفر از واحد پولی ایران که چندین سال است مطرح شده به کجا رسید؟
چه خوب است قبل از این که چوب حراج بر سر اموال و دارایی های ایران در خارج از کشور فرود بیاید دولت این اموال را بفروشد یا به ایران منتقل کند. 
لطفا بنویسید هندوانه برای مصرف کننده کیلویی 500 تومان است.
خراسان عزیز! ما که نتونستیم ولی شما پیگیری کن که چرا در این مملکت هرچیزی قیمتی و نرخنامه داره مگر نرخ اجاره خونه! جوری هست که هر مبلغ که صاحبخونه بگه همونه و تازگی هم مد شده رهن قبول نمی کنند و فقط اجاره بالا می گیرن. من کارگر با حقوق کارگری از کجا بیارم؟ 
 آقای روحانی، تا کی وعده و وعید! کی وقت عمل می رسه؟ شرمنده زن و بچه شدم بس که گفتم ندارم، ندارم! 
آیا از نظر شرع و عرف درست است که یک باره طرح ترافیک 4 ساعت اضافه شود و مسافران را سرگردان کنند؟ اون وقت می گن چرا ماندگاری زائر کم شده؟ خودتان قضاوت کنید.
 وضع ویزیت پزشکان و رفتار آنان با مریض و همراه مریض در بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس باعث تاسف است. پدرم را برای درمان بردم ولی مشکلاتش بیشتر شد. چه کسی پاسخگوست؟ حق شهروندی کجاست؟ 
بسیاری از داروهای ساخت ایران فاقد درج قیمت روی بسته بندی هاست، در نتیجه برخی داروخانه ها یک نوع دارو را با قیمت های متفاوت عرضه می کنند وقتی علت را جویا می شویم گفته می شود به علت نوسانات قیمت دارو، کارخانه تولیدکننده داروها را بدون قیمت توزیع می کند. لطفا مسئولان مربوط پاسخ گو باشند.
شرکت ... ویژه ایثارگران سال ها قبل در بیرجند تشکیل شد و پول اعضا را گرفت ولی اصلا پاسخ گو نیست. لطفا مسئولان حامی ایثارگران پیگیری کنند.
حداقل این افرادی که مسئولیت تنظیم بازار را دارند به مردم گزارشی بدهند که با چه ترفند نامحسوسی بازار را کنترل می کنند که نه مردم متوجه می شوند نه بازار؟!
هرچه با خودم فکر می کنم، نمی دانم بعضی از گروه ها و کمیته ها که با عنوان تنظیم بازار یا مبارزه با گران فروشی و حمایت از مصرف کننده به کار مشغول اند دقیقا دارند چه کاری انجام می دهند و آیا بود و نبودشان فرقی هم می کند؟
یعنی مسئولان مربوطه درباره زباله های جنگل ها و سواحل دریای خزر کاری نمی خواهند انجام دهند؟ پیشنهاد می کنم برای هرکدام از این مکان ها ورودی بگیرند و همان مبلغ را صرف پاک سازی این اماکن بکنند.
می خواستم خدمت دوست محترمی که اجرای آقای مدیری و بیماری ایشان را به مسائل مادی ارتباط دادند عرض کنم ایشان آن قدر برای مخاطبش احترام قائله که برنامه شان را حتی با  تحمل بیماری اجرا می کنند. یه کم با انصاف و با ادب باشیم.
برادر عزیزی که می گویی یک دست دندان 150 هزار تومان است ولی دو سه میلیون دندان پزشک می گیرد، شما آزاد هستی می توانی مستقیم بروی دندان سازی 200 هزار تومان بدهی و صاحب دندان شوی. صلاح مملکت خویش خسروان دانند!
دوست عزیزی که میگی آقای مهران مدیری به خاطر دیسک کمرش از 30 میلیون تومن نمی گذره اگه آقای مدیری میاد اونجا برنامه اجرا می کنه برای نشاندن خنده روی لب ما مردم است. ان شاء ا... خدا بهش سلامت عنایت بفرماید تمام خاطرات طنز رو با آقای مدیری داشتیم.
 سودهای سهام عدالت را پس کی می خواهند به مردم بدهند؟ دولت که سهم خودش را میلیاردی از سهام عدالت برداشت. حق مردم پس چه شد؟ 
 با توجه به مصادره اموال کشورمان در کانادا به بهانه های واهی و چپاول گری دولت کانادا باید نیروهای مسلح کشورمان اموال کشتی های کانادایی را در خلیج فارس و دریای عمان توقیف و مصادره کنند تا حساب دست شان بیاید.
 خواهش می کنم برندگان انتخابات کرایه تاکسی های به خدمت گرفته در انتخابات را بپردازند. این که دیگه تقصیر احمدی نژاد و دولت اسبق نیست!
 در صفحه حوادث چاپ شده 14 تیر، مادری که سه فرزندش را کشته از نظر عقلی - روحی سالم است وگرنه موقع خودکشی از جای مرتفع می پرید نه از جای کم  ارتفاع.
پرایدی که از رده خارج می شود باید ارزان شود به چه دلیلی گران تر می شود؟!
تلفن منزل ما چند ماهه خرابه وخش خش می کنه بیش از 10 بار به خرابی تلفن زنگ زدیم چند روزی درست می شه باز دوباره خراب می شه. خود مخابرات میگه مال جعبه تقسیم داخل خیابونه و مربوط به مخابراته ولی درستش نمی کنن باید به کجا شکایت کنیم؟
برای پرسیدن یک شماره از 118 چند بار باید زنگ بزنیم تا آزاد بشه؟ کلی هم باید پشت خط بمونیم آخرش هم میگن شماره اعلام نشده حتی شماره هایی که یک ماه پیش گرفتیم می گن حذفش کرده اند.
 چرا موضوع قرارداد نفتی تیتر روزنامه شما نیست؟ من فکر می کردم روزنامه شما مستقل است ولی حالا فکر می کنم شما حامی دولت هستید.
برای گرفتن پنج میلیون وام با هدف راهی کردن فرزندم به خانه بخت، به هر بانکی مراجعه کردم دست خالی برگشتم! برای پنج میلیون باید بروم نامه وزیر بیاورم تقدیم آقایان کنم؟ وام می دهید، سودش را می گیرید! منتی نیست، اما آقایان از ما بهتران دارند به همان ها برسید!
می خوام بگم وام ها رو هر چقدر بالا ببرن دردی از مردم دوا نمیشه تا یه فکر اساسی برای ضامن نشه. چرا به جای ضامن از یارانه استفاده نمی شه تا مردم به مشکلاتشون برسن؟
لطفا پیگیر سهامداران پدیده باشید. چه خبر؟ به کجا رسید؟ دیگه صحبتی نیست! زندگیم به خطر افتاده طلبکارها ول کن نیستند و پولشان را می خواهند. من هم دستم خالیه واقعا باید چه کار کنم؟
برای گران شدن «شاه خودرو» (پراید) نیازی به برگزاری میزگرد و مصاحبه و ارائه دلیل و توضیح و توجیه از سوی آقایان نیست. مردم به این روند عادت کرده اند. شما همیشه کار خود را می کنید.
 واقعا این همه خودروهای دودزا با بوق های گوشخراش گوناگون این همه چراغ های زنون و خودروهای تغییر وضعیت داده شده من نمی دانم مسئولان و ماموران نمی خواهند بعد از بازنشستگی در این جامعه زندگی کنند یا فکر می کنند کس دیگری قرار است وضعیت را اصلاح کند؟
 جناب رئیس جمهور محترم قول و وعده قبل از انتخابات یادت رفته؟ حدود دو ماه گذشت! به نظر می رسد همه اش بی فایده است.
لطفا راجع به نپرداختن پول گندم ما کشاورزان گزارش تهیه کنید چرا باعث می شن گندم را به واسطه ها با قیمت پایین بفروشیم و دسترنج 9 ماه زحمت ما از بین برود؟ دولت چرا پول گندم را نمی پردازد؟
 اگر من به جای رئیس جمهور بودم آقای قالیباف را به عنوان معاون اول می گذاشتم.
دقت کردید در خانواده هایی که پای ماهواره به خانه های آنان باز می شود رفتارشان بعد از مدتی تغییر می کند؟ به خصوص درباره زنان و دختران. درباره وسیله ای که بخواهد بی حیایی را تبلیغ کند قانونی هست که می گوید شما جنس خود را تبلیغ کنید، او آن قدر می بیند و می شنود تا متقاضی آن جنس شود!
سریال کودک آزاری و قتل بچه های معصوم هنوزم ادامه دارد آن هم توسط والدین! اگر ازدواج از اول درست باشد و پایه های خانواده اصولی بنا شود، دیگر شاهد چنین حوادثی نخواهیم بود. واقعا با خواندن این مطالب دلم به شدت به درد می آید. (یک مادر از بجنورد)
چرا کسی به فکر وام ازدواج جوانان نیست؟ چند ماه است که در سایت برای وام ازدواج ثبت نام کرده ایم ولی هیچ خبری نیست. چه کار باید کرد؟ لطفا یکی از مسئولان پاسخ گو باشد.
***
 با وجود این که قول دادند  پروژه پیاده روسازی خیابان نادر بجنورد تا انتهای اسفند ماه 95 به اتمام برسد اما  هنوز این پروژه به اتمام نرسیده است.
 در این شب ها در بش قارداش  جای سوزن انداختن نیست، سرویس های بهداشتی آن وضعیت بدی دارند و این در حالی است که باید چندین سرویس بهداشتی ساخته شود تا پاسخگوی نیاز مسافران باشد.
  اعتباری که بنیاد مسکن  برای اجرای طرح هادی روستای چمن بید اختصاص داده است با توجه به جمعیت و وسعت این روستا و در مقایسه با روستاهای هم جوار آن کم است.
  متأسفانه یک پزشک متخصص خون ویژه اطفال نداریم. آیا مسئولان نمی توانند برای جذب یک پزشک در این زمینه اقدام کنند تا باری از دوش خانواده هایی که متحمل هزینه های درمان می شوند، برداشته شود؟
 با توجه به کمبود آب، مسئولان فرهنگ سازی کنند تا مردم حیاط خانه ها و خودروهای شان را با آب آشامیدنی نشویند و اگر این کار انجام شد با آن ها برخورد شود.
 قیمت برخی میوه ها مانند آلو و زردآلو بسیار بالاست. آیا چنین قیمت هایی برای میوه هایی که از باغ های استان به وفور برداشت می شود امری منطقی است و چرا برای مناسب سازی قیمت میوه هایی که در استان تولید می شود فکری نمی شود؟
 این روزها خودروهای تک سرنشین در شهر بجنورد به وفور دیده می شود. حضور بی شمار این خودروها در خیابان های شهر امر خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی را با چالشی جدی مواجه کرده است. این مهم نیز نباید فراموش شود که شهر بجنورد با معابر و خیابان های موجود، ظرفیت این حجم خودرو را ندارد. بهتر نیست کمی به فکر دیگران و توسعه حمل ونقل عمومی باشیم و از آوردن خودروهای غیر ضروری در شهر خودداری کنیم؟
 واقعا جای تاسف دارد که نماینده های بجنورد این اندازه کم کار و کم تحرک هستند. برای مالباختگان استان در موسسه کاسپین هیچ کاری انجام ندادند و حتی یک جمله و یا یک خط نگفتند و ننوشتند و در مورد زلزله و کمک به زلزله زدگان هم انفعالی عمل کردند این چه وضعی است و چرا باید نمایندگان ما این طور باشند؟


تاریخ : دوشنبه 15 خرداد 1396 | 04:13 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.