حرف مردم  3824
فیلم/ روایت ثریا از بحران جمعیت در ایران

روزنامه خراسان وخراسان شمالی 12 مرداد99

می دونم پیامم چاپ نمی شه اما تنها راه گفتن حرف به نظرم همین جاست. چه کسی باید برای گرونی فکر کنه؟ تغییر قیمت ها دیگه از ساعت گذشته و ثانیه ای میره بالا! خدا به داد مردم برسه.
 آقای روحانی و مسئولان محترم که 40 سال روی پروژه گران کردن بنزین کار کردین، عمر ما تمام شد و شغلی پیدا نکردیم. لطفا به فکر اشتغال نسل بعد باشید.
چرا بر عملکرد و وضعیت ظاهری کارکنان برخی نانوایی ها نظارتی نیست؟ ماسک نمی زنند، کلاه سرشون نمی گذارند، حین کار سیگار می کشند و...! باور بفرمایید مشتری از نان خریدن منصرف می شود!
 این آقایونی که دنبال لغو کنکور هستند چرا به فکر آن داوطلبانی نیستند که یک سال آزگار توی خونه نشستند و به امید موفقیت درس خوندن؟ آیا این عدالته که کنکور لغو بشه و همه بر اساس معدل راهی دانشگاه بشن؟! اگر از سه سال قبل می گفتند که کنکور بر اساس معدل سه  سال تحصیلی است الان حرفی نبود ولی این جوری درست نیست که یک شبه تصمیم بگیرند.
امسال هم پرسپولیسی ها به خاطر کرونا شانس آوردند و قهرمان شدند . اگر مسئولان حکومتی قرمز نبودن اون وقت باید می دیدیم که قهرمان کیه؟
دولت مدعی تامین ارز داروی مورد نیاز بیماران است. 100عدد قرص پلاویکس می خریدم 200هزار تومان دیروز خریدم 520 هزار تومان.
 واقعا خجالت داره و تاسف باره که در شهرمان این همه معتاد و کارتن خواب و بچه های کار و زباله گرد می بینیم! مسئولان این ها را سامان دهید. ما این همه زمین خالی داریم بدهید کار کنند تا کرونا از بین بره.
 تمامی انسان ها هنری دارند حتی زورگیرانی که با موتور در شهر جولان می دهند اگر توبه کنند، خجالت بکشند و از هنری که دارند در راه درست استفاده کنند عمرشان هدر نرفته. چقدر تنبلی و اوباشگری !
لطفا ساعات کاری ادارات روبه هم نزنید. سرویس نمیاد یا اگر زود میاد رد می شه.اون وقت باید20هزارتا30هزارپول بدیم که برسیم به محل کارمون.
 با دولت تدبیر و امید وضع مان این گونه شده است. اگر دولتی می آمد که کلید نداشت چه بلایی سرمان می آمد!
 خدا شاهده تا الان که ساعت هفت و نیم صبح شنبه است حتی یک نفر مراجعه کننده در اداره نداشتیم، می تونم آدرس بدم فردا بیایید ببینید. این چه اصراریه که باید ساعت شش و نیم صبح بیایم اداره؟
 اگر به جای تغییر ساعت کار ادارات، یک ساعت از میزان ساعت کار روزانه کم شود تاثیر خیلی بهتری در کاهش مصرف انرژی خواهد داشت.
 در نیازمندی ها، هواشناسی  پنج شنبه را زده بارندگی صفر ولی ساعت شش عصر داره بارون می باره! هواشناسی جمع کنه بره.
 بی پرده می گویم شما هم بی پرده بنویسید. ویروسی که مشاهده می کنیم ویروس کرونا نیست، ویروس گناه است. تاوقتی این بی بندوباری وفحشا در جامعه هست باید منتظر بلاهای بزرگ تر هم باشیم. 
 قابل توجه رئیس محترم پلیس راه: همکاران شما در جاده کلات بعد از روستای گوجگی ورودی روستای خور در پشت یک تپه کمین کرده و اقدام به جریمه خودرو ها می کنند که این امر باعث دستپاچگی رانندگان و وقوع حادثه است. خواهشمند است رسیدگی بفرمایید.
 این چه وضعیه؟ دوماه منتظر30درصد سهام عدالت بودم حالابانک سپه خرده خرده پول ما رو واریزمی کنه. من نیازداشتم که فروختم. بانک چرا یک مرتبه پول ما رو نمی ده؟
***
میوه های چند نرخی
چرا نرخ میوه در نقاط مختلف بجنورد متفاوت است و مسئولان در این خصوص چاره ای نمی اندیشند؟
 
نبود مخزن زباله
مخزن زباله انتهای خیابان شریعتی شمالی بجنورد برداشته شده است و ساکنان محله نمی دانند زباله های خود را کجا قرار دهند، بنابراین در جای قبلی این مخزن، زباله های زیادی انباشته شده است.
فعالیت باشگاه های ورزشی
برخی باشگاه های ورزشی همچنان کلاس های خود را تشکیل می دهند، اگر قرار است این باشگاه ها کار کنند بهتر است همه باشگاه ها بازگشایی شوند تا تنها یک عده ضرر نکنند.
 
قربانی بدون نظارت
با این که اعلام شد قربانی کردن در روز عید قربان باید با نظارت کارشناسان دام پزشکی باشد اما در این روز بسیاری از مردم در شهر و روستاها بدون توجه به دستورالعمل های بهداشتی این کار را انجام دادند، مردم نه تنها کرونا را فراموش کرده اند بلکه تب کریمه کنگو را نیز جدی نگرفته اند.


تاریخ : پنجشنبه 12 تیر 1399 | 03:06 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic