پاسکاری نماینده بین المللی تئاتر استان

پایگاه خبری تحلیلی حوزه هنری:ارتقای کمی و کیفی تئاتر خراسان شمالی ...

مرتضوی- روزنامه خراسان شمالی 9مرداد99
این نخستین بار نیست که اثر نمایشی «دایک» موفق به حضور در جشنواره بین المللی خارجی می شود و هر بار اعضای گروه تئاتر هنر بجنورد با معضلی به نام حمایت نشدن برای حضور در جشنواره مواجه می شوند. 
کارنامه موفقی که این اثر نمایشی به کارگردانی «حامد عالمی پور» از خود به جا گذاشته است، نشان از توانمندی های این گروه، این اثر نمایشی و ظرفیت های خوب تئاتر در خراسان شمالی  دارد آن هم در روزگاری که فعالیت های فرهنگی و هنری رو به خاموشی است. به این بهانه در گپی کوتاه با «حامد عالمی پور» کارگردان این اثر نمایشی از چند و چون حضور در این جشنواره  جویا شدیم. 
این کارگردان اگرچه دل پر دردی از حمایت نکردن مسئولان دارد، اما از تصمیم جدی گروه برای حضور در این جشنواره می گوید و ادامه می دهد: ما همیشه بدون حامی هستیم و تصمیم گروه بر اجراست و نمی خواهیم جشنواره ای با این سطح از کیفیت را از دست بدهیم.«عالمی پور»  از این که برگزار کنندگان این جشنواره تدابیری را در نظرگرفتند تا در صورت تشدید ویروس کرونا برای برگزاری آن در فضای باز اقدام شود و قصد دارند تحت هر شرایطی این جشنواره را برگزار کنند، سخن می گوید و به تمرینات گروه برای حضور در جشنواره اشاره می کند و می افزاید: البته به واسطه شرایط موجود، تمرین فعلا متوقف شده است.او مسئله مهم تر را اعزام برای حضور در این جشنواره می داند و از این که در  یکی، دو ماه اخیر به دنبال جلب حمایت بودند، اما تاکنون هیچ حمایتی نشده اند، سخن می گوید و می افزاید: متاسفانه تنها پاسکاری دولتی شدیم و در نهایت به صراحت اعلام کردند که هیچ گونه حمایتی از گروه صورت نمی گیرد.
کارگردان اثر نمایشی«دایک» ادامه می دهد: این پنجمین سالی است که برای حضور در فستیوال های خارجی به سراغ  سازمان های دولتی می روم و هر سال با جمله تکراری «اعتبار نداریم» مواجه می شوم که این مسئله با شرایط اقتصادی کنونی مرتبط نیست. وی با بیان این که در هر دوره یک بخش از هزینه ها را اعضای گروه متقبل شدند و در این دوره هم داستان همین است و نمی دانم متولیان امرکجا و کی لطف شان شامل حال اهالی هنر می شود، تصریح می کند:  دیگر از کسی انتظاری نداریم و سعی می کنیم خوشحالی مان را درون گروه داشته باشیم و برای مان اهمیتی ندارد که نگاه متولیان به این مقوله خوب نیست و حتی از یک تبریک خالی دریغ کردند.


تاریخ : دوشنبه 9 تیر 1399 | 04:29 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات