روش صحیح بستن چسب زخم

http://uupload.ir/files/5a2i_plaster.jpg


روزیاتو. مهم نیست چقدر بادقت چسب زخم را دور انگشتی که بریده شده می چسبانید. بالاخره در اغلب موارد طی چند دقیقه چسب زخم از روی انگشت شما کنده می شود.

چسب زخم عمر کوتاهی دارد؛ مخصوصا در کودکان کم سن و سالی که علاقه دارند با آن ور بروند. حالا با این مشکل چه می کنید؟ پاسخ ساده است: چسب زخم را درست به دور انگشت خود ببندید. دو روش صحیح برای بستن چسب زخم وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید:

http://uupload.ir/files/lmxe_maxresdefault-5.jpg

روش اول: روی نوک انگشت

شاید نوک انگشت یکی از سخت ترین مکان های ممکن برای بانداژ و بستن چسب زخم باشد. وقتی یک چسب زخم را از بسته بیرون می آورید و دور نوک انگشت خود می پیچید، خیلی زود متوجه می شوید که شکل چسب زخم به انگشت شما اجازه تکان خوردن نمی دهد.

راه حل چیست؟ قبل از بستن چسب زخم، با استفاده از یک قیچی یک برش در امتداد طول چسب، یعنی قسمت چسبناک، از هر دو طرف بزنید. سپس، گاز استریل چسب را روی زخم بگذارید و به صورت ضربدری یا متقاطع نوارهای چسبناک برش خورده را روی انگشت بچسبانید.

روش دوم: بانداژ انگشت

در روش دوم، چسب زخم دوباره به همان شیوه اول برش می خورد. اما این روش برای زخم هایی است که روی نوک انگشت نیستند بلکه روی خود انگشت هستند. در این روش، باید گاز را روی زخم بگذارید و نوارها را روی همدیگر تا کنید. در این حالت است که چسب زخم کار خود را بهتر انجام می دهد و مدت زمان بیشتری روی انگشت شما باقی می ماند.تاریخ : یکشنبه 5 مرداد 1399 | 03:19 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات