حرف مردم 3393

فیلم/ روایت ثریا از بحران جمعیت در ایران

روزنامه خراسان وخراسان شمالی 19 دیهمه می گویند چرا دکترها کارت خوان ندارند اگر مثل همه جای دنیا حساب های بانکی بررسی شود دیگه فرار مالیاتی نداریم دکترها هم مجبورند پول نقد رو بالاخره به حساب بانکی شون واریز کنند. اداره مالیات اگه حساب ها را بررسی کنه خیلی راحت جلوی فرار مالیاتی و پول شویی گرفته می شه ولی همیشه صاحبان قدرت و پول مخالف این موضوع هستند و مانع می شوند.
 در تایید حرف دوستی که فرموده بودند در برخی از زایشگاه ها به زنان حامله فحاشی می کنند باید بگویم متاسفانه درست است،حرمت هیچ چیز را نگه نمی دارند. بی دلیل نیست تا چند دهه آینده جمعیت کشور نصف می شود و آن ها هم همه پیر هستند.
 مسئولان شعارهای مردمی می دهند ولی آن چه در عمل اتفاق می افتد فقیر شدن اکثریت مردم است.
 روحانی گفت که امروز کالا‌های اساسی را ما با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کنیم، ولی افرادی هستند که همین کالای اساسی ۴۲۰۰‌تومانی را به خارج از مرز‌ها قاچاق می‌کنند تا بادو برابر قیمت بفروشند. جایگاه رئیس‌جمهور جایگاه باید و نباید گفتن نیست. چون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود و مبادی ورودی و خروجی کشور در دست دولت است. تعیین سیاست‌های واردات کالا‌های اساسی، توزیع و هدایت آن نیز با دولت است.
 چرا هنوز بسته حمایتی دولت به بیمه شدگان تامین اجتماعی تعلق نگرفته؟ یکی از مسئولان تامین اجتماعی در شبکه خبر گفت که بعد از واریز بازنشسته ها و مستمری بگیران تامین اجتماعی برای کسانی که بیمه تامین اجتماعی هم هستند واریز می شود ولی هنوزخبری نیست!
 خردادماه برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کردم،اولا که به اجبار باید در همان محل عکس می گرفتی ثانیا بعد از گذشت هفت ماه هنوز کارت ملی نیامده،فقط ادعا داریم!
 سهامداران پدیده نفله وداغون شدند به فریادشان برسید.
 احتراما در 97.9.28 پرواز هواپیمایی ماهان کیش - مشهد باشماره پرواز ۱۰۴۵با تاخیر ۱۸ ساعت انجام شد. در این فاصله هیچ اقدامی برای پذیرایی و اسکان مسافران انجام نشد،حتی یک لیوان آب هم به مردم ندادند و پرواز جایگزین که در صبح روز بعد انجام شد حتی یک صبحانه ندادند. درخواست پیگیری دارم.
 تیمی که چند ساله رده اول آسیا رو دراختیار داره ومدعی قهرمانی توی جام ملت هاست،باید اون قدر ابهت واعتماد به نفس داشته باشه که زیر فشار روانی نباشه!دوست عزیزی که میگی کی روش می خواد فشار روانی ازتیمش دور باشه،کی روش قول قهرمانی نمیده تااگه قهرمان نشد،ازهمه طلبکارتر ازگذشته باشه. با این که همه می دونند امکاناتی که الان تیم ملی داره هیچ دوره ای نداشته.پس قهرمانی تنها چیزی هست که آقای کی روش باید به دست بیاره.
 یک  ایر لاین از خسارت گرفتن یک نفر که حقش بوده ناراحت شده واعلام کرده دیگران نباید بفهمند ونباید رسانه ای می شد،چرا؟برای چه کارشان را درست انجام نمی دهند ومردم را دچار استرس وخانواده ها را نگران می کنند؟ همسر بنده یک دفعه ۱۲ ساعت پروازش تاخیر داشت من تا صبح نگران وناراحت بودم وکلی استرس به من وخانواده ام وارد شد وهیچ کس جواب گو نبود. مسئولان ایرلاین واقعا خیلی به مردم ظلم می کنند وقتی توکشور خودمون به مردم بها ندهند از کشورهای دیگه چه توقعی؟
 از دولت محترم می خوام اگر توان ایجاد شغل برای بیکاران را ندارد حداقل یک ردیف بودجه برای بیکاران در نظر بگیرد چون این افراد هم ذره ای در این کشور حق حیات و زندگی دارند دیگر اجحاف و ظلم در حق این قشر از جامعه که خود توان ایجاد شغل ندارند بس است و منابع کشور حق تمامی مردم جامعه است .
 واقعا باید درباره منطق صدور این حکم برای  مدیرعامل ثامن الحجج توضیح بیشتری داده بشه .
 با این شرایط سخت معیشتی چرا برای کسانی که ازنام نویسی اولیه سهام عدالت جامانده اند فکری نمی کنند؟ لطفا پیگیری کنید.
 از کارخانه ایران خودرو نوشتید که آقای بذری فرمودند الان سه نوبت کاری داریم بفرماییدکه چندماه است که کارگرهارا لنگ درهوا نگه داشته اند نه اضافه کار می دهند ونه سه نوبته کارمی کنند. 
 50 ساله ومعلول هستم .قبلا درباجه های بلیت ومن کارت اتوبوس شاغل بودم متاسفانه این شغل رو از ما گرفتند دوتا بچه دارم وخانمم هم معلول هستند .چند سالیه تو یک سوپر کار می کنم. حداقل هزینه بیمه ام دربیاد. الان به خاطرکسادی بازار صاحب مغازه عذرم رو خواسته.چرا هیچ کس به فکر ما نیست؟
 شما رو به خدا پیگیری کنید سریع تر سهام شرکت پدیده شاندیز وارد فرابورس شود تا ما سهامداران با فروش سهام خود به پولمان برسیم.
***
 شهرداری بجنورد برای کاهش مشکلات ترافیک در میدان های قائم(عج) و دفاع مقدس به ایجاد دوربرگردان اقدام کرد که گام مناسبی است اما کاش چراغ راهنمایی هم در ورودی این میدان ها و همچنین میدان شهید محمدزاده که دارای ترافیک بسیار زیادی هستند، نصب می کرد.
 در ورودی شهر آشخانه تعداد زیادی سرعتگیر قرار دارد که به نظر می رسد باید برای حذف بیشتر آن ها اقدام شود.
 انگار شهرک الغدیر بجنورد متولی ندارد که سال هاست هیچ اقدامی برای ترمیم چاله های کوچه های آن نشده است.


تاریخ : سه شنبه 20 آذر 1397 | 04:36 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.