حرف مردم 3367

فیلم/ روایت ثریا از بحران جمعیت در ایران

روزنامه خراسان وخراسان شمالی 18 آذر   چراسازمان خصوصی سازی سودسهام عدالت بعضی ازاقشارکم درآمدرا هنوزبه حساب شان واریزنکرده است؟
 دوست عزیزی که به افزایش حقوق فعلا کلامی کارمند ایراد می گیری! دولت هم این را می خواهد که تو برای کارمند حرف بزنی وکارمند برای تو. برادرجان اصل مطلب را پیگیرباش که هردومان به زیر خط فقررسیدیم.
 نحوه کنار رفتن بعضی از مدیران بازنشسته از سمت هایشان، منو یاد کندن آدامس از روی فرش می اندازه که با هر ترفندی باز هم از فرش جدا نمی شه!
 من زنگ زدم یکی ازنمایندگی های ایران خودرو درمشهد وپژو206 می خواستم، قسمت فروش می گه هم امانتی مشتری داریم وهم کارتکسی! سوال این جاست وقتی می گه کارتکسی هم داریم شما چه برداشتی دارید؟ ازنظر بنده کارتکس یعنی فروش بین کارخانه ومشتری. این جوری یعنی دلال، خود کارخانه است و همه مردم سرکارند.
 انگار خاک مرده روی بازار و کاسبی پاشیده اند بیش از 50سال است کاسب بازارم تا الان چنین کسادی و رکودی ندیده بودم. متشکرم از دولت و مسئولان بابت خون دل خوردن های  کسبه خرد بازار!
 آیا یک ماهی فروش می تواند گردو هم بفروشد؟! پس چرا نظارتی نیست؟ به لبنیاتی هم می روی انواع واقسام چیزها می بینی حتی نان خشک و شیرینی ! در مغازه های سبزی فروشی هم که جای آلوده ای است می بینیم که قارچ می فروشند!
 افزایش قیمت خودروهای ثبت نامی که چند ماه از موعد تحویل شان به بهانه تحریم قطعات گذشته خیانت بزرگ خودرو سازان در حق مردم است.قوه قضاییه وسازمان بازرسی با این قانون ظالمانه قاطعانه برخورد کند وداغ مردم را بیشتر ازاین نکند.
 سال ها قبل به هدفمندی یارانه ها حمله کردند و گفتند گداپروری است. برای من سواله که 200 هزار تومان به خانواده کارمند دادن به عنوان سبد حمایتی اسمش چی
می شه؟ هدف دولت از این برخورد تحقیر آمیز با کارکنانش چیه؟!
 چرا کسی با ایران خودرو به خاطر بدقولی در تحویل خودرو برخورد نمی کند؟
 خراسان عزیز واقعا این جور که می گن شهر قوچان از راه آهن مشهد گرگان حذف شده یا فضاسازی سیاسی جناحی فضای مجازی است؟ لطفا اطلاع رسانی کنید.
 مدتی است بیمه تکمیلی جانبازان را قطع کرده اند. لطفا رسیدگی کنید.
 کاش رئیس جمهور بازرسان ویژه ای را به ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی سراسر کشور بفرستد تا بی نظمی، رشوه گیری و برخورد بد با ارباب رجوع را از نزدیک ببینند و به اطلاع شان برسانند.
 شرکت های خودرو ساز به سوی گرانی می تازند و کسی هم جلوی آن ها را نمی گیرد.
 بنده سه ساله ازکاراخراج شده ام و بیمه هم نیستم.  حسابم که  سه ساله بیشترین موجودی آن 1400 بوده، نه سبدکالا دارم نه سهام عدالت. نمی دونم دستم رو به کجا دراز کنم وبه چه کسی اعتراض کنم!
 متاسفانه آقای روحانی به دلیل سوء مدیریت دولتش وپاسخ گو نبودن در قبال کارهایی که انجام داده سوال دانشجو راباسوال پاسخ می دهد!
 چراترم تابستانی دانشگاه هاشامل وام دانشجویی نمی شود؟
 چه جالب است که از استانداری به سازمان حج و زیارت می رود! ظاهرا هدف در مسئولیت باقی ماندن و پست داشتن است و بس!
 به آن مخاطب گرامی که انتقادی درباره جناب گلزار داشتند ، لازم است ذکر کنم اگر فرد دیگری جز آقای گلزار بیاید از تعداد بیننده ها روز به روز کاسته می شود، چند روز پیش عزیزی از تواضع وفروتنی این بازیگر ومجری با استعداد تمجید کرد ، پس بدانید «برنده باش» فقط باآقای گلزار برنده باش است.
 سردار نقدی اطلاعات مربوط به کوروش را از چه منبعی می آورد؟
 باید به آن دانشجوی منتقد والامقام که در مقابل رئیس جمهور با شجاعت مسائل روز را درسمنان با ارائه راهکار حتی جلوتر از بعضی مسئولان بیان کرد تبریک گفت.
جریمه تولید کنندگان کالا به خاطر گران فروشی به چه درد مردم می خورد؟ مردمی که دارند گران خرید می کنند و داد می زنند و دادشان به جایی نمی رسد اصلا میلیاردها دلار جریمه کنند مشکل گرانی اجناس حل نمی شود. باید گرانی ها در اختیار استان ها باشد تا مغازه به مغازه بررسی شود و لیست قیمت کالاها به هر مغازه داری داده شود.
 با وجود این همه تحصیل کرده فیزیک وانرژی هسته ای چرا باید یک مسئول سیاسی که هیچ آشنایی با انرژی هسته ای ندارد رئیس کمیسیون هسته ای در مجلس باشد؟
 واقعا آدم از دیدن بازی های پدیده لذت می برد. خدا کند سرنوشت این تیم به آسیایی شدن ختم شود ان شاءا... .
تاکنون 11 باربرای استیفای حق سپرده گذاران توس فرزانگان پیام نوشتم که خراسان عزیز هم چاپ کرده اما متاسفانه مسئولان اقدامی نکر ده اند. ما تا کی بلاتکلیف بمانیم؟!
***
 چرا شهرداری بجنورد برای کاشت شمشاد در خیابان عترت پشت استانداری و دو سمت خیابان اصلی شرق سپاه اقدام نمی کند؟
 نان مردم اسفراین در تنور کمبودها می سوزد.
 روشنایی خیابان اصلی شرق سپاه بجنورد به دلیل وجود تپه و  عدم سکونت در یک سمت بسیار تاریک و خطرناک است. قبلاً چندین نورافکن از سمت سپاه روشن بود که جمع آوری شد.


تاریخ : جمعه 18 آبان 1397 | 03:13 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.