برپایی نمایشگاه هفته ملی کودک در بجنورد از ۱۴ مهرماه جاری

برگزاری جشنواره استانی قصه گویی در ۲۳ مهر ماه جاری

برپایی نمایشگاه هفته ملی کودک در بجنورد از 14 مهرماه جاری/برگزاری جشنواره استانی قصه گویی در 23 مهر ماه جاری,به گزارش خبرنگار عصر اترک، منیر صادقی، مدیر کل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامی داشت آغاز هفته ملی کودک اظهار کرد: به مناسبت این هفته از 14 تا 20 مهر ماه جاری نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه ملی کودک با شعار " آینده را باید ساخت " در محل دهکده مقاومت شهر بجنورد برگزار خواهد شد.

صادقی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان استان در زمینه های پزشکی، مشاوره ای، آموزشی، هنری، ادبی و فرهنگی عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه در این نمایشگاه 16 غرفه برای ارائه خدمات اشاره شده، برپا می شوند همچنین بیان کرد: در این نمایشگاه کتاب برای فروش به این کودکان و نوجوان نیز عرضه می شود.

وی افزود: در این هفته از تمبر روز جهانی کودک در محل اداره کل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان رونمایی می شود.

صادقی در ادامه خاطر نشان کرد: در هفته ملی کودک برای کودکان و نوجوانان مسابقه نقاشی با موضوع آب= زندگی را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: در هفته اشاره شده همچنین اعطای وعده غذای گرم در مهدهای کودک استان نیز آغاز می شود.

وی خاطر نشان کرد: در هفته ملی کودک برنامه های برگزار تور بازدید از موزه حیات وحش استان برای کودکان علاقمند و اجرای برنامه تئاتر برای آنان همچنین اهدای کتاب به کودکان روستایی و عشایری را در دستور کار داریم.

افزون بر این، مدیر کل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی اعلام کرد: طی هفته کودک دو هزار کوله پشتی که حاوی بسته های آموزشی هستند میان کودکان مناطق حاشیه نشین شهری و مناطق محروم روستایی در سطح استان توزیع خواهند شد.

وی یادآور شد: طی هفته ملی کودک از فرزندان خانواده شهدای استان نیز تجلیل خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگر از سخن خود از برپایی جشنواره استانی قصه گویی در دو بخش سنتی و 90 ثانیه ای در روز 23 مهر ماه جاری خبر داد و گفت: تاکنون 78 اثر قصه گویی سنتی و 76 اثر قصه گویی 90 ثانیه ای به دبیرخانه این کانون در استان ارسال شده اند تا داوری شوند.

وی در خاتمه یادآور شد: این اداره کل در نیمه نخست سال جاری طی روزهای یکم تا سیزدهم فروردین ماه، تعداد دو هزار جلد کتاب به کودکان و نوجوانان عضو این کانون همچنین کودکان و نوجوانان مسافر در استان اهدا کرد.

صادقی همچنین افزود: این اداره کل طی نیمه نخست سال جاری تعداد پنج هزار جلد کتاب به کتابخانه های مدارس شهری و روستایی استان نیز تقدیم کرد.تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397 | 04:00 ب.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.