حرف مردم 3302

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  25  شهریور


 بزرگ ترین مانع برای راه اندازی مشاغل کوچک و زود بازده شهرداری و اداره دارایی هستند. خیلی دنبال نهاد دیگری نباشید.
 آیا جنایت یک مرد و زن جنایتکار ارزش این را دارد که چند صفحه از چند شماره روزنامه به این اعمال خبیثانه اختصاص یابد یا این که مطبوعات ما این قدر بی ارزش شده اند؟
من جوانی 29 ساله ام که همراه همسرم در کنار دخترمان از سه بچه یتیم در خانه خودمان نگهداری و از پدر و مادر پیرم هم مواظبت می کنیم از شما خیران محترم فقط تقاضای یک کار دارم.
خدا قوت به خراسان صدیق. از گرانی های ساعت افزون مواد غذایی گزارشی تهیه کنید.
امنیت و آسایش ملت حاصل خون شهیدان است، پیشرفت امروز و آینده کشور حاصل پلاک غیرت شهدای گمنامی است که پدران و مادران شان حدود 30 سال انتظار و امید کشیده اند. در هر مسندی که هستیم قدرشان را بدانیم.
دولت چطور نمی تواند قیمت یک پوشک را کنترل کند؟!
من که از بس دنبال خانه گشتم بیزار شدم خیلی بی رحم اند.خدا کند مستاجر شوند.
از روزنامه خراسان خواهشمندیم از واگذاری دلارهای 4200 و ثانویه هشت هزاری گزارشی تهیه کند که کجا هزینه می شود و چرا تمام اجناس با نرخ سوم و دلال ها قیمت می گیرند؟ نکند دوباره راه دلارها به سمت خلاف می رود. با تشکر از رسانه ها.
ولی ا... سیف را که عامل ایجاد مشکلاتی در بازار ارز بود و خسارت جبران ناپذیری به مردم وارد کرد که تا چند دهه قابل جبران نیست، مجدد انتصاب کردند آن هم در پستی مشابه! خسته شدیم به خدا، لجبازی تا کی؟ به چه قیمتی؟
خدایا با این وضعیت پیش آمده در گرانی و معیشت زندگی به من معلول و متاهل با دو فرزند محصل کمک کن تا شرمنده خانواده و زندگی نباشم.
با انتصاب یک شخص معلوم الحال به عنوان مشاور پولی و ارزی دولت امید، امید بهتر شدن وضعیت اقتصادی گسسته شد.
ولیمه عروسی دادن داماد به فامیل واجب نیست و مستحب است کارگر از کجا بیاورد؟ چرا باید اول زندگی تا خرخره در قرض فرو برود با این عروس های کم سن و پرتوقع؟!
طرح پیش فروش سایپا و ایران خودرو برای کنترل قیمت خودرو فقط سرکار گذاشتن مردم بود. ملت شریف ایران تنها راه پایین آمدن قیمت خودرو مدتی مقاومت در نخریدن این اسباب بازی هاست.
مسئولان ثروتمند، با خرید هواپیما و افزایش دو برابری و حتی بیشتر قیمت بلیت ها، استفاده از هواپیما را فقط مخصوص سرمایه داران کردند چون قشرهای کم درآمد و ضعیف توان تهیه چنین بلیت هایی را با قیمت های سرسام آور ندارند!
 آقای رئیس جمهور اقلامی را که فرمودید گران نشده به حد کافی گران کردید از این گران تر می شود ظلم!
می گویند فرشته ها همیشه هستند و برایت از خدا آرزوهای زیبا تمنا می کنند فرشته اول مادرت فرشته دوم پدرت. دست هایشان آن قدر گرم است قلب هایشان آن قدر بزرگ است که با دعایشان عاقبت مان به خیر می شود. شادی روح همه پدران و مادران آسمانی فاتحه ای قرائت بفرمایید.
 دولت را کسی تخریب نمی کند ایجاد بحران اقتصادی و رفع نکردن آن دو عامل عمدی دولت باعث خودزنی دولت شده و بی توجهی به رهنمودهای رهبری عامل دیگری بر نارضایتی ملت است.
گناهانی که پنهانی انجام می شود و فقط خود شخص و خدا می داند آثار بدتری در اجتماع دارد یا گناهانی که علنی انجام می شود؟ توبه هم شرایطی دارد یکی از آن شرایط، ادای حقی است که فرد ضایع کرده است، حالا کسی که علنی گناه کرده می تواند برود از تک تک افراد اجتماع، حلالیت بطلبد؟ بی حجابی، یک نمونه از گناهان علنی است.
مگر کارخانجات، گوجه را چقدر از کشاورزان زحمت کش می خرند که یک قوطی رب را 10 تا 12 هزار تومان به مردم می فروشند این ظلم بزرگی است و مسئولان و تعزیرات باید جلوی این افزایش قیمت را بگیرند. قیمت واقعی رب پنج هزار تومان است.
به کسانی که به خاطر نیاز ضامن می شوند که درصد بگیرند می گویم این کار را نکنند چون پس از ضمانت باید اقساط را بدهند و وام گیرنده جواب تلفنت را نمی دهد.
چه خوب است واعظان و منبرداران عزای اباعبدا...(ع) از فرصت محرم و صفر استفاده بهینه کنند و مردم به ویژه جوانان را به اهمیت و برکت اقامه نماز، احترام به والدین و بزرگ ترها، رعایت حق الناس و همسایه داری و درآمد حلال و گذشت و صبر در زندگی متوجه سازند.
بعد از فرار خاوری به کانادا چه اقدامی از سوی قوا در جلوگیری از تکرار آن عمل انجام شده است؟
خبر خوش آقای ظریف چه شد؟
مگر دولت طبق قانون از تمامی اجناس 9 درصد مالیات ارزش افزوده نمی گیرد؟ جز این است که تمامی اجناس بر اثر افزایش قیمت دلار بین 50 تا 300 درصد افزایش قیمت داشته است؟ پس چطور آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه می فرمایند دولت در افزایش ارز هیچ گونه درآمد اضافی نداشته است؟
 سال های نه چندان دور برای فرزندان در مقدمه قصه می گفتم «آی قصه قصه قصه، نون و پنیر و پسته» دیروز برایشان در مقدمه گفتم «آی قصه قصه قصه، نون و نون و نون» بچه ها اعتراض کردند و در جواب به آن ها گفتم در شرایط فعلی اگر ما مستضعفین همین نان خالی هم بگذارند برایمان فراهم شود کلاهمان را بالا می اندازیم و صبوری را پیشه خود می سازیم.
وقتی سایپا در چند ساعت چند هزار دستگاه خودروی پراید را می فروشد و متاسفانه خریدار هم زیاد است بعد ایران خودرو وقتی می بیند این همه مشتاق در خرید خودرو هست می آید یک طرح مسخره ثبت نام می گذارد که نه خودرو مشخص است، نه قیمت نه رنگ... و کسی که این طور برود ثبت نام کند فقط خودش را مسخره کرده است.
خدا کند در این ماه محرم فروشنده ها از امام حسین(ع) خجالت بکشند و دست از مسابقه گرانی بردارند. به خدا دیگر توانی برای امرار معاش برایمان نمانده!
کاش خودروسازی رقابتی بود و انحصاری نبود تا شرکت های خودروسازی هر کاری دلشان می خواست انجام نمی دادند و به نفع مردم بود. شش ماه پیش من و یکی از اقوام تندر و تیبای دوگانه ثبت نام نقدی کردیم ولی هنوز خبری نیست!
جایی که کار می کنم قرارداد خام می آورند و می گویند امضا کن و انگشت بزن بعد خودشان هر چه می خواهند پر می کنند. در طول کار اعتراض کوچک می کنی می گویند خودت قرارداد رو خواندی و امضا کردی!
با قیمت بالای دلار چرا صادرات به کشورهایی مانند عراق، ترکیه، پاکستان و افغانستان کم است؟
کالاهای انبارهای کشف شده کجا توزیع می گردد؟ آخر اگر بدانیم کجاست می رویم حداقل پوشک بچه ها را ارزان تهیه می کنیم.
از مستمری بگیران ناجا هستیم با این حقوق کم و ناچیز واقعا ادامه زندگی با داشتن دو فرزند دانشجو و محصل خیلی سخت شده چرا به حقوق مستمری بگیران توجهی نمی شه تکلیف ما چیست؟خدا شاهده زندگی ام داره از هم می پاشه. تو را خدا حرف من پدر خانواده را به گوش مسئولان برسونید. آیا خودشان با این حقوق بسیار ناچیز و بی ارزش که تا هفتم یادهم هر ماه جواب گو می شه زندگی می کنند؟ متاسفم.
جناب رئیس جمهور، اگر شما به جای آقای همتی رئیس کل بانک مرکزی یک سرباز مسلح هم منصوب می کردید می توانست از صندوق ارزی محافظت کند!
***

 جاده شهرک گلستان از خطرناک ترین جاده های شهرستان بجنورد است. این جاده دارای مشکلاتی است و اصلاح آن معلوم نیست چه زمانی قرار است انجام شود. با همه مخاطراتی که این جاده دارد برخی رانندگان وانت برای فروش محصولات شان در حاشیه این جاده توقف می کنند که این موضوع حادثه آفرین است.
 افزایش اجاره بهای واحدهای مسکونی و تجاری سرسام آور شده است و انگار هیچ دستگاهی نظارتی به این موارد ندارد. با این که قرار بود از خانه های خالی مالیات گرفته شود اما این امر اجرایی نشد و اکنون اجاره بها افزایش افسار گسیخته ای پیدا کرده است.
 پیاده روهای چهارراه مخابرات به سمت چهارراه آتش نشانی  بجنورد مشکلات متعددی را برای معلولان ایجاد کرده، رمپ ها خراب است و افراد با ویژگی های خاص باید خطرات را به جان بخرند و در حاشیه خیابان حرکت کنند. شهرداری به این موضوع توجه کند.


تاریخ : پنجشنبه 25 مرداد 1397 | 03:02 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.