حرف مردم 3301

روزنامه خراسان وخراسان شمالی  24  شهریور


چرا ثبت نام اینترنتی شرکت های ایران خودرو و سایپا رانتی شده است و افراد عادی و عموم مردم موفق به ثبت نام نمی شوند؟ 
متاسفانه در برخی مواقع شوری نان ها بیش از حد است. این نبود تعادل و نظم قطعا به قیمت به خطر افتادن سلامت بیماران قلبی، فشار خون و ... تمام می شود. همچنین سایر مواد افزودنی ویتامین دار نباید کم یا زیاد بشود. لطفا مسئولان محترم اتحادیه نانوایان با جدیت ناظر و پیگیر این موارد باشند.
آن دوست عزیز که گفته بود برای مددجویان بهزیستی سبد کالا می دهند و این که برای بقیه مردم یارانه این ماه دو برابر واریز می شود، پس افرادی که یارانه شان قطع شده چه؟!
این همه ارز هشت هزار تومانی که دولت از صبح تا شب توزیع می کنه، این هموطنان ما چکار می کنند این ها رو که باز قیمت اجناس تولیدی با قیمت ارز دلار دلال ها و کف خیابان حساب می شه. چرا؟
اگر اجناس گران شده چرا نان و بنزین و کرایه تاکسی گران نشده؟ پس عامل گرانی اجناس خود مردم هستند نه دولت! 
عمران و آبادانی زابل زمانی است که مسئولان شهرستانی و بومی بر سرکار بیایند ان شاء ا... چون سطح دید و بینش وسیعی دارند.
 به همت گرانی های اخیر و بیکاری و فقر، بنده بچه ام در بیمارستان موسی بن جعفر (ع) به  دنیا آمده و به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان بچه را در بیمارستان گذاشتم و آمدم. توان مرخص کردن بچه را ندارم. فکری به حال قشر فقیر بکنید.
وقتی مشتری ببینه تو مغازه محصول پر زرق و برق خارجی نیست مجبور می شه ایرانی بخره اما متاسفانه برعکسه اگه دولت به درد دل تولیدکننده گوش بده و حمایت کنه ایران آباد می شه.
 دعا می کنم اون دست های پشت پرده که باعث فلج شدن اقتصاد شده قطع بشه.
وقتی می شنوم یه کارگاه یا کارخانه تولیدی بسته شده جگرم آتش می گیره چون کارگرهاش بیکار می شن و فساد و تباهی بیشتر می شه. ان شاء ا... رئیس دولت آینده هم در خط شهید رجایی باشه.
چهارشنبه 21 شهریور در روزنامه خراسان نوشته بود طبق مصوبه دریافت آبونمان خلاف قانون است، پس چرا قبض برق برای من آمده 2200 تومان آبونمان دارد؟!
دولت که روزانه اون قدر هزینه می کنه برای همایش های بی سرانجام و بی هدف آیا یه بار شده نماینده ای از دولت با تولیدکننده های خرد و کلان همایش بذاره و به مشکلات اون ها گوش بده؟
باید از دستگاه قضایی، سازمان تعزیرات کشوری و سایر نهادهای مردمی که با محتکران و دانه درشت ها به شدت و بدون تعارف برخورد می کنند، تقدیر و تشکر خالصانه کرد.
لطفا از افزایش بی رویه و بی حساب و کتاب برخی اقلام مانند رب گوجه فرنگی گزارش تهیه کنید. چرا کارخانه ها 100 درصد قیمت رب را افزایش داده اند! کجای تولید رب به دلار مربوط است؟ تا دو ماه قبل قیمت روی قوطی رب شش یا هفت هزار تومان بود که اغلب فروشگاه ها با 40 درصد تخفیف 4000 تومان می فروختند ولی الان قیمت انواع رب 12 هزار تومان است با 10 درصد تخفیف!
نقش رسانه باید رسوایی جنگ اقتصادی آمریکا با ایران باشد که در جهت ممانعت از شکوفایی اقتصادی کشور عزیزمان است. برخی رسانه ها به جای جنگ رسانه ای با آمریکا از دولتمردان کاردان انتقاد می کنند که درست نیست.
 مشکلات مدیران کم توان از سال ها قبل ریشه دوانده است. وقتی مدیری که توانایی ندارد با پارتی و بزن و ببند وارد دستگاه دولت می شود عاقبت همین است. آمریکا نخبگان را از سراسر دنیا جمع می کند و امتیاز می دهد و برای توسعه کشورش سرمایه گذاری می کند ولی در کشور ما پول و پارتی است.
به عنوان یک ایثارگر، درخواست می کنم درخصوص منع به کارگیری بازنشستگان، تبصره ها را بردارید حتی در خصوص جانبازان تا جوانان به سامان برسند. به خدا کسانی را می شناسم که با وجود مجروح شدن دنبال جانبازی نرفتند. از جمله خودم. می گفتند با خدا معامله کرده ایم.
تمام فسادها از خصوصی سازی شروع شد.
 چطور شما با خراب کردن و سیاه نمایی رای جمع کردی الان نمی شود؟ دلار چهار هزار رو 15 هزار تومان کردی طلبکار هم هستی؟
 وقتی داد و فریاد می زنیم که عامل تمامی گرانی ها خود خود دولت است حرف بی ربطی نزده ایم. بدبختی بازار و گرانی ارز، سکه، طلا و خودرو کاهش سود بانکی بود که به دلیل نبود سوددهی از بانک به بازار سرازیر شد و حالا هم که رئیس سازمان مالیاتی با اظهارنظر ناآگاهانه خود مبنی بر مالیات بر سپرده همان چند تا پیر زن را که چند میلیون در بانک گذاشته اند و سود می گیرند ترغیب به برداشت سپرده و ورود به بازار می کند. آقای روحانی بدبختی دولت شما وجود مدیران نالایق  و غیراقتصادی است نه آمریکا.
چرا نمایندگی های ایران خودرو و سایپا خودروهایشان را آزاد در سایت دیوار می فروشند؟
از مخاطبان شما هستم. واژه سلبریتی که غربی است در تیتر «سلبریتی ها علیه ذائقه کتاب خوانی مردم» در صفحه ادب و هنر در این روزنامه قدیمی جای تعجب دارد! باید واژگان فارسی را رواج بدهیم.
چرا قوه قضاییه و نیروی انتظامی فکری برای خرید و فروش آزاد دلار نمی کنند؟ آدم شرمش می شود از جلوی بانک ملی مشهد رد بشود!
امنیت و آسایش ملت حاصل خون شهیدان است. پیشرفت امروز و آینده کشور حاصل غیرت شهدای گمنامی است که پدران و مادران شان حدود 30 سال انتظار و امید کشیده اند. در هر مسندی که هستیم قدرشان را بدانیم.
 جناب سردار غیب پرور، خوب است نظرات شخصی خود را راجع به اسطوره های ایران باستان از تریبون عمومی که باعث تفرقه در جایگاه شهدا می شود بیان نفرمایید.
در این ایام محرم تو را به خدا به کسانی که چای و نوشیدنی های داغ را داخل لیوان و ظروف یک بار مصرف تهیه می کنند تذکر بدهید.
در خبرها خواندم که بودجه مبارزه با اعتیاد دو برابر شده است. پیشنهاد می کنم بودجه آموزش و پرورش را هر چه می توانید کم کنید و بودجه مبارزه با اعتیاد را 10 برابر کنید. شاید مسئولان ما با این کار آرام بگیرند!
 مسئولان در جواب مردم میگن همینه که هست! شما انتخاب کردید. بابا ما رای دادیم که در رفاه باشیم، ما رای دادیم که گرانی نباشه، طلاق نباشه، فساد نباشه چرا مسئولان با مردم یکرنگ نیستند؟! چرا مردم رو درک نمی کنید؟
 پنج شنبه بعد از مدت ها همسرم روزنامه خرید و نشستیم به خوندن که چشمم به تیتر «تبعات زن دوم گرفتن» افتاد که هم خنده ام گرفت از طرح سوال این شخص و هم ناراحت شدم از این که با وجود این اقتصاد خراب و تحریم ها و گرانی ها و ... شما به چنین موضوعی اشاره کرده اید. چرا به جای پاسخ گویی و دادن مشاوره به چنین سوالات، مطالبی درباره شغل هایی با هزینه کم و سود بالا چاپ و منتشر نمی کنید؟
تو این شلوغی ها دست شان درد نکنه که قیمت اینترنت رو هم چند برابر کردند. تو شادیاشون جبران کنیم!
جانباز جنگ تحمیلی صعب العلاج هستم. 9 بهمن 96 به روزنامه نوشتم که از بنیاد زنگ زدند رسیدگی می کنیم ولی 10 ماه می گذرد و خبری نشده. آیا کسی هست به درد دل ما جانبازان رسیدگی کند؟ آیا باعث تاسف نیست کسی که جنگ را ندیده یا سنش به جنگ نمی خورد 50 درصد دارد یا سفر کربلا رفته شهید یا جانباز بزنند؟!
40 سال راننده پایه یک بودم چون بازنشسته شدیم کارت سلامت و هوشمندمان باطل شد ولی چرا راهنمایی و رانندگی گواهی نامه ما را تبدیل به پایه 2 می کند؟
مردم همت کنند اگر ماشین نیاز ندارند نخرند الان نمایندگی های سایپا کلی ماشین دارند که با شرایط مختلف می فروشند پس ماشین هست چون قیمت ها مشخص نیست دارند مردم را با قیمت های کذایی دور می زنند.
 رئیس جمهور خواستار بیان نقاط مثبت به مردم براساس مستندات شده اند. آقای روحانی لازم به ارائه مستندات نیست نقاط مثبت، گرانی سرسام آور و کمرشکنی است که گریبان همه را گرفته!
کیفیت رادیو محرم خوب شد ممنون از پیگیری تان. خداقوت رادیو محرمی ها.

***

به مشکلات بانکی که بیشتر سرمایه گذاران با آن‌ها مواجه هستند هیچ گاه به طور جدی رسیدگی نمی شود.تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 03:58 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.