حرف مردم 3294

روزنامه خراسان وخراسان شمالی 22 مردادوقتی که آمریکا به شریک تجاری و راهبردی اش در منطقه ترکیه رحم نمی کند توقع دارید به ما رحم کند؟
چه خوب است در رسانه ملی شبکه هنر نیز تاسیس و دایر شود.
رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: سازگاری با کم آبی یک دهه دیر درک شد! عجب جمله فیلسوفانه و قصاری! لابد برای یافتن راه حل هم باید چند سده منتظر باشیم! و نیز برای اجرایی شدن راه حل مکشوفه چند هزاره دیگر! راه حل سازگاری با کم آبی آسان است. تصفیه فاضلاب در کلان شهرها مثل مشهد و تهران. این شهرها سالانه میلیون ها مترمکعب فاضلاب قابل تصفیه مناسب برای کشاورزی دارند که باید جایگزین چاه های آب کشاورزی شود.
مسئولان و نمایندگان مجلس و مدیران کارخانجات و ... لطفا یک ماه با حقوق 1.5 میلیون تومانی زندگی کنند تا بدانند چگونه چندین میلیون بازنشسته و کارگر و کارمند می توانند زندگی را بگذرانند! انصاف و وجدان چیز خوبی است.
یک ماه است دنبال پکیج 24000 ایران رادیاتور 1.800 تومانی سابق می گردم اما با 5.500 تومان هم گیر نمی آید. اگر انبار محتکران پکیج در مشهد را پیدا کردید لطفا اطلاع دهید چون وصل اشتراک گاز منوط به نصب پکیج است.
چرا اداره برق و شهرداری که این همه از طریق رسانه به مردم در صرفه جویی برق توصیه می کنند خودشان چراغ های روشنایی بزرگراه آزادی را که مقابل نیروگاه توس هم هستند در روز خاموش نمی کنند؟ لطفا رسیدگی کنید.
العبادی نخست وزیر عراق فراموش کرده که اگر سردار سلیمانی و رزمندگان ایرانی تنها چند ساعت دیرتر به فریادشان رسیده بودند الان بغداد پایتخت داعش بود! عجب ناسپاس هستند!
با وجود بانک های دولتی به راستی چه لزومی داشت که این همه بانک خصوصی و صندوق قرض الحسنه تاسیس شود؟ چرا که با وجود مستقل نبودن بانک مرکزی کنترل آن ها توسط این بانک میسر نیست و خدای نکرده آن ها ممکن است ناخواسته در مسیر خواسته های دشمنان نظام کار کنند.
زندگی آپارتمان نشینی مردم را عصبی و پرخاشگر کرده بماند که شهر شلوغ و ترافیک هم همین طور. حالا گرانی و کم پولی مردم هم شده قوز بالا قوز. با جوانان بیکار باید شهرداری بوستان های بیشتری بسازد!
این پیشنهاد را به وزارت نیرو بدهید که مبنای محاسبه برق را از هر انشعاب به هر نفر یا خانوار تغییر دهد به این دلیل که در بعضی از خانه ها دو یا سه خانوار زندگی می کنند و به علت نداشتن سه میلیون برای خرید انشعاب باید پول برق را چند برابر بدهند ولی افراد پولدار با خرید چند انشعاب هم برق بیشتر مصرف می کنند هم پول کمتری می دهند.
کشوری مثل ژاپن یا اندونزی و ... به خاطر حمایت از کالای داخلی و تولید ملی و کار سخت به عنوان صادرکننده و قدرت مطرح شدند. جنگ اقتصادی یعنی رونق تولیدات و صنایع و حمایت از کالای داخلی برای خودکفایی.
مثلا نمایشگاه خودرو در نمایشگاه بین المللی گذاشتن فقط شرکت سایپا و ایران خودرو و دیزل، نفری 2500 ورودی می گیرند و ماشین های توی خیابان رو گذاشتن برای فروش! جالب اینه که بعضی هارو نمی فروشن بعضی ها رو می گن تحویل مهر 98. این هم یک کلاهبرداری و بدبختی دیگر!
اگر وزارتخانه های مسئول با همراهی مردم و نهادهایی مانند سپاه و بسیج اقدام به کاشت دیم درختان سازگار با اقلیم هرمنطقه در اراضی ملی و بسیار وسیعی کنند که در جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور داریم در 15 سال آینده جنگل های انبوهی خواهیم داشت که ضمن کمک به لطافت و خنکی هوا در تشکیل ابرهای باران زا نیز بسیار مفید خواهد بود.
چرا شورای امنیت سازمان ملل فقط حافظ امنیت و منافع کشورهای ابرقدرت است و حق و حقوق کشورهای ضعیف را پایمال می کند؟
آقای مطهری اگر شما و همفکران شما دوست دارید که رعیت آمریکا بشوید خب اموالتان را جمع کنید و به وطن اصلی تان تشریف ببرید لطفا ملت را برده و رعیت آمریکا نکنید.
واردات اجناس و کالاهای بی کیفیت چینی چه افتخاری دارد که مسئولان با افتخار می گویند 17 میلیارد دلار کالای چینی امسال وارد کرده اند؟!
تا ملتی نخواهد جامعه درست نخواهد شد. درست است که گرانی هست ولی آیا ما هم سبب ساز آن نیستیم؟ چرا تا جنسی گران می شود همه هجوم می آورند و می خرند؟ مگر طلا نان شب است که همه می خرند؟ باید خودمان بخواهیم تا بشود الان طوری شده اگر قیمت ناخن گیر بالا برود همه 10 تا 10 تا می خرند!
با این پیش بینی صندوق بین المللی پول تازه فهمیدم که این صندوق هیچی نمی فهمه!
اهل بجنورد هستیم و هر وقت برای زیارت به مشهد می آییم از جریمه های راهنمایی و رانندگی بی نصیب نمی مانیم! حداقل طرح ترافیک را برای مسافران با نمره های ماشین غیربومی اجرا نکنید. آخر من ماشین را با کلی وسایل کجا رها کنم بروم حرم؟!
لطفا موضوع کارت شهروندی بانک شهر را پیگیری کنید تا ببینیم چه زمانی می توانیم از آن در حمل و نقل عمومی استفاده کنیم. این کار در تهران و چند شهر دیگر انجام شده است چرا در شهر مشهد انجام نمی شود؟
همه مسئولان چسبیده اند به ارز،  دلار، سکه و... بقیه بازارچی؟ قیمت همه چیز هی بالا می رود! از آدامس و پفک بگیر تا همه چی قیمتش بالا رفت دیگه پایین بیا نیست. تکلیف مردم چیست؟
به تازگی در شبکه پویا انیمیشن معماهای بزرگ پخش می شود. این فیلم با موضوع قتل چه توجیهی برای پخش در شبکه مخصوص بچه ها دارد؟
واقعا چرا باید در برنامه خندوانه جمعه شب که برای سرگرمی مردم تهیه می شود، شاهد توهین به چهره های هنری، علمی، سیاسی و اجتماعی کشورها باشیم؟
مذاکره کردن با آمریکای ترامپ گل به گرگ هدیه دادن است.
آقای روحانی دولت شما اگر راه و چاره مبارزه با گرانی و احتکار و بازگشایی انبارهای مملو از کالا را نمی داند لطفا سریال یوسف پیامبر را حداقل یک دفعه ببینید.
صاحبخانه ها پرطمع و ظالم نیستند که خون مستأجران را بخورند بلکه این دولت است که به خاطر ایجاد گرانی، خون تمام مردم را در شیشه کرده است و می مکد.
مقایسه ترقی ژاپن به دو دوره قبل و بعد از جنگ جهانی نشان می دهد که بعد از جنگ جهانی علم شان را با تمام قدرت برای خودکفایی به کار گرفتند و خواستند و توانستند و قدرتمند شدند و تنها دلیل اصلی هم خواستن مردم کشور خودشان بود. حمایت از تولید داخلی به معنای خودکفایی و قدرتمند شدن است.
درود بر آقای همتی که یک روز هم نتوانست قیمت سکه و ارز را ثابت نگه دارد! مردم از گرانی به تنگ آمدند. لطفا کاری انجام بدهید. مگر می شود همین طور افسارگسیخته بود؟
آقای روحانی یارانه ای که در زمان احمدی نژاد می گرفتیم جواب گوی نان، بنزین و قبض ها بود اما اکنون نان خالی را جواب نمی دهد. حالا می توانی محبوبیت خودت را محک بزنی.
مقرری بگیر تأمین اجتماعی هستم و چند روز است که برای عده اندکی حقوق به حسابشان واریز شده ولی برای من و عده کثیری واریز نشده، دلیلش چیست؟ آیا سزاوار است همین دریافتی ناچیز هم با تأخیر چند روزه یا یک ماهه واریز شود؟
آیا 10دقیقه معطل کردن مردم برای پاسخ گویی تلفن 118 بخشی از ادب و معرفت آن مجموعه است؟
 
***

 مدیران شهری، لطفاً به وضعیت پارک کامیون ها در خیابان های شهر ایور رسیدگی کنید که آسیب جدی به زیر ساخت ها وارد کرده و امان مردم را بریده اند.
  برنامه های عمرانی بوستان باباامان را باید در زمانی اجرا کنند که پیک مسافر نباشد. با توجه به ساخت و سازهای جدید وضعیت نامناسبی در این بوستان پیش آمده است.
 درمانگاه تامین اجتماعی بجنورد تزریقات ندارد. مردم این همه وقت می گذارند و به این درمانگاه مراجعه می کنند اما برای تزریق باید به جای دیگری بروند.
 تعداد سرویس های بهداشتی بوستان بش قارداش کم است. باید چندین سرویس بهداشتی دیگر در این بوستان ساخته شود.
 در استان یک کارخانه آرد درجه یک نداریم و ما نانوایان اجازه نداریم که از استان های دیگر آرد بخریم آن وقت افت کیفیت نان را تقصیر ما نانوایان می اندازند.
 چرا شب ها چراغ های راهنمایی در بجنورد چشمک زن می شود؟ این اقدام بسیار خطرساز است.
 چرا فرماندار بجنورد دیدار مردمی ندارد؟
 چرا جاده فرعی که از اسپیدان به سمت سیساب می رود مرمت و تعریض نمی شود؟


تاریخ : جمعه 22 تیر 1397 | 02:55 ق.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.