40000نفر از مردم خراسان شمالی

 عضو کتابخانه های عمومی هستند
مدیر کل کتابخانه های خراسان شمالی از عضویت 40 هزار نفر از مردم این استان در کتابخانه های این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علی محمد جهانی با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا و ایکنا به مناسبت روز خبرنگار گفت: طی سال جاری ۱۲ باب کتابخانه شهری و روستایی در سطح استان به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: میزان عضویت در کتابخانه های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.

جهانی با بیان اینکه تعداد کتابخانه‌های خراسان‌شمالی نسبت به میانگین کشوری در وضعیت خوبی قرار ندارد، گفت: اما با این حال باز هم تلاش می‌شود تا نیاز فرهنگی مردم در بیشتر روستاها مرتفع شود.

وی یادآورشد: کتابخانه مرکزی بجنورد نیز در آئینی توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهریورماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

جهانی با اشاره به فعالیت ۶۰ باب کتابخانه عمومی در استان، خاطرنشان کرد: از مجموع این تعداد کتابخانه، ۵۰ باب نهادی و ۱۰ باب نیز مشارکتی است.

وی با تاکید بر لزوم هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی، افزود: جهاددانشگاهی می تواند از ظرفیت کتابخانه های شهری و روستایی استان به منظور اجرای برنامه های خود استفاده کند.

جهانی خاطرنشان کرد: به رغم اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد علمی غیر دولتی بوده اما به معنای واقعی در عرصه علمی، پژوهشی و فرهنگی در کشور ورود پیدا کرده است.

دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهارکرد: درحال حاضر جهاددانشگاهی در سطح کشور و استان در عرصه آموزشی در دو سطح مقطع دار و کوتاه مدت به فعالیت می پردازد که هم اکنون در خراسان شمالی خدمات آموزشی این نهاد در چهار مرکز و ۷۰۰ کدرشته با ارائه گواهینامه های معتبر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این نهاد از سنین مهد کودک تا بازنشستگی برای افراد دارای دوره های آموزشی بوده، یادآورشد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد دوره‌های کارکنان دولت در استان توسط جهاددانشگاهی برپا می شود.

شاهین فر با اشاره به لزوم گذراندن دوره های خانواده سلامت برای زوج ها جوان، عنوان کرد: در ابتدا هر زوجی که ازدواج می‌کند باید در دوره‌های آموزشی کسب مهارت های زندگی تحت عنوان «خانواده سالم» جهاددانشگاهی که با مشارکت دادگستری برگزار می‌شود شرکت کند.

وی با اشاره به وجود دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در استان، ادامه داد: این دو خبرگزاری از رسانه‌های معتبر و قابل وثوق در کشور بوده که در خراسان‌شمالی توانسته با بیان مشکلات و نقاط ضعف و قوت در راستای توسعه استان گام‌های موثری را بردارد.تاریخ : چهارشنبه 20 تیر 1397 | 01:41 ب.ظ | نویسنده : سیداحسان سیدی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.